Мобільний додаток

“Очевидно, що звільнення екс-беркутівців було вимогою Путіна” — політолог Олексій Гарань

29.12.2019 р., 14:10

Професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань в ефірі Українського Радіо прокоментував сьогоднішній обмін утримуваними особами між Україною та непідконтрольною їй ОРДЛО. На його, думку сам обмін — це дуже добра новина для України, але тут стоїть питання його ціни. Політичним наслідком обміну, на думку політолога, стане зростання рейтингу президента Зеленського. А суспільство ж навряд чи тепер дізнається замовників розстрілів на Майдані.


— Прокоментуйте, будь ласка, цей важливий день…

— З одного боку добре, що наші люди повертаються додому, і це ніхто не піддає сумніву. Добре, що влада докладає до цього зусилля. Але з іншого боку, виникає питання: “Якою ціною?”. Тобто, включення екс-беркутівців, які знаходяться під слідством про розстріли людей на Майдані, це - дуже негативний факт. Тому що це означає, що не можна буде довести це розслідування до кінця, і ми не можемо встановити, хто ж безпосередньо віддавав накази стріляти в людей. Так само й так звані “харківські терористи”. Тут важливо додати, що пункти Мінських домовленостей - 5 і 6, де йдеться про амністію, про обмін “всіх на всіх”, там є формулювання: “тих, хто пов’язаний з подіями в ОРДЛО. Але ясно, що екс-беркутівці з цим точно не пов’язані. Очевидно, це була та вимога, яку висував Путін, і наша влада не виявилася спроможною жорстко обстоювати українські позиції. Тому що це важливо всім нам, не лише родичам загиблих, дізнатися, хто несе безпосередню відповідальність з розстріли на Майдані. Якщо говорити про політичні наслідки, я думаю, що Зеленський та його команда йдуть на умови Росії для того, щоб отримати результат - повернути людей додому. Я думаю, що Зеленський щиро цього хоче. Але, результатом цього буде зростання рейтингів, бо він це представить як свою перемогу. Але за цим є політичні наслідки. І ми пам’ятаємо, як Порошенка звинувачували в тому, що не доведена справа про розстріли на Майдані до кінця. І цим користувалися його політичні опоненти, в тому числі, й Зеленський. А що зараз робить нинішня влада?

— Але, вони також дбають і про 80 громадян України, які сьогодні матимуть змогу повернутися додому...

— Так, я це сказав. Але давайте говорити про те, що тут (у списках на обмін — ред.) немає українських полонених, які знаходяться в російських застінках і немає жодного кримського татарина. Кримських татар не було в першому обміні, і тоді Зеленський обіцяв, що вони будуть в другому обміні. Але їх знову немає. Ми віддаємо Росії, тих, кого вона хоча. А в РОсії лишаються наші люди й далі. І тут питання: з буде з ними далі? Тобто, це велика “шахова партія”. Ми щось виграємо, але нам треба виграти набагато більше, всю “партію”. Чи не позбавляємося ми тих козирів, що у нас є?

фото - Facebook

“Очевидно, що звільнення екс-беркутівців було вимогою Путіна” — політолог Олексій Гарань

Новини по темі