Мобільний додаток

Як туристичний бізнес ставиться до заборони хостелів – розповідають представники галузі

17.12.2019 р., 17:53

Туристичний бізнес України не підтримує заборон щодо розміщення дешевого житла для туристів, зокрема, й у житлових масивах, проте виступає за те, аби цей сегмент бізнесу працював у рамках закону. Про це Українському радіо розповіли директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук та голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігор Голубаха.

«В нас є така практика вирішення якихось проблем заборонами. Ми безумовно не так категорично налаштовані по відношенню до готелів і хостелів, які працюють в сегменті привабливих цін для туристів, але ми б дуже хотіли, аби всі ці засоби розміщення працювали в рамках закону. Йдеться про те, щоб вони були збудовані, розвивалися та працювали, виконуючи протипожежні норми, санітарні для того, щоб люди, які розміщуються там, та їхньому життю не загрожувало перебування в таких закладах», – розповів Ігор Голубаха .

За словами голови Всеукраїнської асоціації туристичних операторів, не треба забороняти, треба лише впорядкувати і змусити більшість таких готелів, які зараз працюють поза законом, працювати в законодавчих нормах і сплачувати податки.

«Також, хоча в законодавстві немає визначення, що таке хостел, туристична галузь готова давати фахову оцінку того, що треба визнавати хостелом, які мають бути приміщення та яким нормам вони мають відповідати», – зазначив Ігор Голубаха. 

Його колега директор Центру розвитку туризму Володимир Царук в свою чергу переконаний, що заборона хостелів негативно позначиться на туризмі в Україні: «Заборони негативно відіб’ються на туристичній галузі. Адже це загальносвітова практика, що коли проїжджається в будь-яку країну Європейського Союзу, у вас є вибір: селитися в готелі або вибирати хостел, що є більш дешевим житлом. У тій же Польщі, коли приїхати у Варшаву чи Краків, там сотні помешкань й дешевих хостелів».

ФОТО: pixabay

Як туристичний бізнес ставиться до заборони хостелів – розповідають представники галузі

Новини по темі