Мобільний додаток

Віхров про справу Шеремета: Зеленському треба було продемонструвати історію успіху після "нормандського саміту"

13.12.2019 р., 12:20

Участь президента Володимира Зеленського у брифінгу міністра внутрішніх справ щодо розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета виглядає як бажання продемонструвати історію успіху після "нормандського формату". Про це в ефірі Українського радіо заявив заступник головного редактора журналу "Український тиждень" Максим Віхров.

"Найбільше мене здивувало, як була подана мотивація цих людей, яких назвали вбивцями, а саме — що вони вбили Павла Шеремета для дестабілізації ситуації в країні. Тобто мотивація насправді виглядає дещо розмитою.  Якщо я не знав би, хто такий "Рифмастер", то мені було б легше в це повірити. Це не малолітній скінхед, а доросла людина з певним соціальним бекграундом і певною репутацією. Мені це видається дивним. Тому брифінг, який вчора був, за участі президента, з великою помпою, мав бути, напевно, більш переконливим", — зазначив Максим Віхров.

На цю тему — Гриценко: докази щодо вбивства Шеремета досить переконливі, але мотив сумнівний

Віхров зауважив, щоймовірно взявши участь у брифінгу міністра внутрішніх справ, президент Володимир Зеленський прагнув продемонструвати, що він успішно керує ситуацією в країні.

"Участь Зеленського виглядає досить дивною, з точки зору здорового глузду. У мене складається враження, що Зеленському потрібно було продемонструвати якусь історію успіху і продемонструвати її одразу чомусь після "нормандського формату". І на тлі того, що він буквально нещодавно повернувся з "нормандських переговорів", йому треба було показати, що він керує ситуацією в країні, що він не боїться волонтерсько-добровольче середовище. Я не можу знати, які мотивації у самого Зеленського, але для багатьох це виглядає саме так. Тому що є певна послідовність подій, які складаються в таку картинку", — сказав він.

Максим Віхров також додав, що присутність Зеленського на брифінгу може бути трактована як політичний тиск та може мати іміджеві ризики для президента.

"Але, мені здається, присутність Зеленського на цьому брифінгу, яка справді може бути трактована як політичний тиск, не кажучи про те, що це певні іміджеві ризики, бо якщо справа розвалиться, то Зеленський проявить себе не з кращої сторони. Але це свідчить про те, що нашій новій команді, команді Зеленського, дуже потрібні історії успіху. Тому зараз вони намагаються використовувати всі кейси для того, щоб продемонструвати свою успішність. Хто його знає, чи не є нинішня ситуація результатом гонитви за звітністю у наших правоохоронних структурах", — пояснив Віхров.

Зазначимо, 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Поліція підозрює у закладені вибухівки під автівку Шеремета дитячого кардіохірурга Юлію Кузьменко та музиканта і добровольця Андрія Антоненка. Розвідку на місці злочину, за версією слідства, вела волонтерка Яна Дугарь. У вироблені вибухівки підозрюють раніше судимого атовця Владислава Грищенка. У справі також фігурує його дружина Інна.

Нагадаємо, Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на дні авто, за кермом якого був Шеремет.

Прослухати повну версію.

Фото — president.gov.ua

Віхров про справу Шеремета: Зеленському треба було продемонструвати історію успіху після "нормандського саміту"

Новини по темі