Мобільний додаток

Життя без насилля в сім'ї: прем'єра вистави "Загадай бажання"

11.12.2019 р., 14:53

12 грудня Рівненський театр "Сонях" покаже прем'єру «MAKE A WISH» (Загадай бажання). Про це в ефірі радіо Культура розповів художній керівник театру Олексій Титаренко.

"Це не під святковий настрій вистава. Цей проєкт, який вдалося втілити, був націлений на те, щоб актуалізувати проблеми домашнього психологічного насилля в сім’ях над дітьми" - зауважив Олексій Титаренко.

Вистава заснована на реальних подіях, які відбулися в одній американській сім’ї, і оповідає про психологічний тиск на дитину і до чого це призвело. Творці спектаклю прагнуть порушити цю проблематику, звертають увагу людей і закликають - не замовчувати про насилля сім’ях, якщо воно відбувається по відношенню до дітей. Якщо хтось з навколишніх помічає подібне, відповідно відреагуйте.

"Мені здається, на сьогодні це актуально і навіть батьки не завжди можуть усвідомити, що відбувається в їхній власній сім'ї, що своїми діями вони чинять психологічний тиск на дитину. Тому, "Загадай бажання" - це про бажання дітей загадати кращого, ліпшого для себе життя без насилля в сім'ях" - зазначив художній керівник театру Олексій Титаренко.

Як виявиться у розв’язці постановки, мати спричиняє і фізичний і психологічний тиск на дитину: з своєї, цілком здорової, доньки вона робить людину з інвалідністю, запевняючи дитину, що та хвора, не може ходити. А дитина виявляється абсолютно здорова, але під таким тиском, у таких умовах, донька мусить зростати і жити.

Щодо методів виховання дитини, вибудовування стосунків в родині, Олексій Титаренко вважає, що "батькам треба вивчати своїх дітей, намагатися їх почути і зрозуміти, донести свою думку і зрозуміти їхню позицію. На сьогодні, коли усе настільки швидко обертається, батьки хочуть швидкого результату, моментального. Ми говоримо про те, що наберіться терпіння, вивчайте своїх дітей, намагайтесь зрозуміти і тоді, я думаю, все буде гаразд, не доводиться застосовувати такі радикальні заходи як побиття дітей. Тому що в багатьох випадках побиття це наслідок неспроможності батьків, тому вони вдаються до таких радикальних заходів."

Фото: сторінка події у фейсбук

Життя без насилля в сім'ї: прем'єра вистави "Загадай бажання"