Обирай пісні. Визначай переможця

Питання газу в "нормандському форматі" не повинно було обговорюватись, це путінський варіант — експерт

11.12.2019 р., 09:05

У ході "нормандського саміту" під час двосторонньої зустрічі Володимир Зеленський та Володимир Путін обговорювали і газове питання. Чому питання газу не повинно було обговорюватись в "нормандському форматі" та навіщо Росія намагається легалізувати двосторонній політичний формат для газових перегорів — більше про це в ефірі Українського радіо розповів президент Центру глобалістики "Стратегія 21" Михайло Гончар.

"Питання газу у "нормандському форматі" не повинно було обговорюватись. Цей формат не призначений для газових питань. Для газових питань є тристоронній формат: Україна, Росія, Європейська комісія. По суті, можна сказати, що це провальний варіант. Це був путінський варіант — винести газові питання на "нормандський формат", — зазначив Михайло Гончар.

Експерт зауважив, що питання газових переговорів не є компетенцією і не відповідає повноваженням президентів.

"Після двосторонніх консультацій нібито на технічному рівні, які відбулись у Відні, очевидно, що вже була певна домовленість. Але потрібно розуміти одну дуже важливу річ: питання газових переговорів не є компетенцією і не відповідає повноваженням президентів, а особливо президента України. Раніше, коли газові питання обговорювались на рівні президентів, тоді ми й мали найбільші проблеми", — сказав він.

Тому Гончар наголосив, що "не випадково обговорення газового питання не відбулось у чотиристоронньому форматі. Тому що європейські учасники відкинули цю пропозицію. Вони сказали дуже чітко, що для цього є окремий формат. Особливо характерною у цьому плані була позиція німецької сторони".  

Михайло Гончар підкреслив, що таким чином Росія намагається легалізувати двосторонній політичний формат для газових перегорів.

"Позиції України загалом достатньо відомі. Це позиції, сформовані НАК "Нафтогаз України". Проблема полягає в тім, що Росія намагається зараз легалізувати двосторонній політичний формат для газових перегорів. Оце неприпустима річ. Тому що далі російська сторона буде говорити Європейській комісії, що "ми порозумілися на високому рівні зі стороною українською, ми обговорюємо питання купівлі російського газу Україною і транзитного контракту. І тепер присутність європейської сторони для нас не актуальна". І вона буде цим спекулювати, тиснувши на українську сторону, хоча насправді ніяких домовленостей не відбулося", — пояснив експерт.

Нагадаємо, 9 грудня відбулась зустріч президента України Володимира Зеленського, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Емманюеля Макрона та президента Російської Федерації Володимира Путіна у межах "нормандського формату".

Фото — president.gov.ua

Питання газу в "нормандському форматі" не повинно було обговорюватись, це путінський варіант — експерт

Новини по темі