Мобільний додаток

Тука: на наступному "нормандському саміті" позиція Росії залишиться незмінною

11.12.2019 р., 09:30

Наскільки реалістичними є пропозиції України щодо встановлення контролю на кордоні з Росією і виведення військ і чи є шанси, що Росія може з ними погодитись — про це в ефірі Українського радіо говорили з заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб 2016 – 2019 рр. Георгієм Тукою.

"Ніяких  нових маркерів я не почув. Це тези Путіна про непохитність позиції Кремля щодо поновлення контролю над державним кордоном лише після виборів, про те, що позиції щодо виборів треба узгоджувати з місцевими ватажками окупаційних адміністрацій, про те, що так званий особливий статус потрібно узгодити в Конституції та ще й на постійній основі", — зазначив Георгій Тука.

Тука зауважив, чи є шанс, що російська сторона пристане на українські позиції під час наступної зустрічі у "нормандському форматі".  

"Жодного шансу я не бачу. Якщо аналізувати зовнішні ознаки, то, я думаю, що за ці чотири місяці Україна зробить якість кроки в необхідному напрямку, щось на кшталт чергового розведення. Але позиція Росії залишатиметься незмінна. І зовнішніх ознак для її пом’якшення я не вбачаю. Якщо подивитись на те, що відбувається, то паспорти Росія продовжує видавати. Крім того, дозволили окупаційним адміністраціям прийняти закони про так званий державний кордон, яким вся територія Донецької та Луганської областей, включаючи Маріуполь і Сєверодонецьк, визнана територією ДНР і ЛНР, які тимчасово окуповані Україною.  Це все відбувається з дозволу і під безпосереднім керівництвом путінської адміністрації. Тому розповідати про те, що очільники Кремля реально бажають якихось позитивних у нашому світогляді змін, з моєї точки зору, це перебільшення", — сказав він.

Фото: Укрінформ

Зазначимо, 9 грудня відбулась зустріч президента України Володимира Зеленського, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Емманюеля Макрона та президента Російської Федерації Володимира Путіна у межах "нормандського формату".

Нагадаємо, "нормандський формат" було засновано у червні 2014 році з метою припинити війну на Донбасі. Попередня зустрів лідерів України, Франції, Німеччини та Росії у "нормандському форматі" була у 2016 році.

На фото — Георгій Тука 

Тука: на наступному "нормандському саміті" позиція Росії залишиться незмінною

Новини по темі