Мобільний додаток

Публічних сексистів нагородять премією "Це яйце" за дискимінаційні висловлювання щодо жінок

9.12.2019 р., 14:39

В Українському Домі у Києві сьогодні вручають антипремію за сексизм "Це яйце". Нагороджуватимуть публічних осіб, які упродовж року дозволили собі сексистські висловлювання, потраплять "під роздачу" і українські медіа — за дискримінаційні матеріали. Про особливості номінування та "нагородження" розповіла в ефірі Радіо Промінь медіаекспертка і шеф-редакторка порталу "Детектор медіа" Наталя Лигачова.

За словами Наталі Лигачової, це дуже прозора премія, і будь-хто міг номінувати претендентів на довгий лист. 

"Ідея премії мені подобається, вона полягає в тому, щоби вголос казати про необхідність поширення в суспільстві культури недискримінації жінок, в тому числі у медійному просторі. Інколи люди цього навіть не розуміють. Наприклад, один з номінантів довгого списку президент Зеленський висловлюванням щодо того, що українські жінки — це бренд України. Ну ми ж розуміємо, що Володимир Зеленський не вкладав нічого негативного в цей вислів, це просто йде від того, що далеко не всі наші публічні особи, політики, навіть такого високого рангу, взагалі задумуються над тим, що таке сексизм і дискримінаційні висловлювання", — говорить Наталя Лигачова.

У таких складних питаннях, на її думку, потрібні зміни в суспільній уяві і у свідомості кожної особистості, тому це тривалий процес, на який підуть роки. Вона нагадує, що попередні українські президенти теж "прославилися" своїми сексистськими висловлюваннями на адресу жінок.

Номінантів на вручення запрошували, попри розуміння того, що навряд чи хтось прийде.

"Хоч, це було б цікаво — відбулася б дискусія", — зауважила експертка.

Фото: Facebook

Публічних сексистів нагородять премією "Це яйце" за дискимінаційні висловлювання щодо жінок

Новини по темі