Мобільний додаток

Стильно, сучасно і по-новому. На UA:Радіо Промінь – нове шоу з британською музикою, адаптоване українською.

7.12.2019 р., 12:00

В етері UA:Радіо Промінь з’явилась нова програма – двогодинне шоу про нову британську музику «The Selector» виходить щонеділі о 18.00. Ведуча – Вікторія Польченко, креативна продюсерка Радіо Промінь. Шоу виходить за підтримки Британської Ради в Україні.

«The Selector» — це програма, яка відкриває нові імена у британській музиці. Радіошоу продюсує лондонська студія Folded Wing на замовлення Британської Ради та транслюється у понад 30 країнах світу. Передача підтримує талановитих молодих виконавців популярної музики з Великої Британії, які представляють такі жанри як інді, дабстеп, фолк, соул, хіп-хоп, а також транслює виступи та інтерв'ю з виконавцями. SelectorRadio має низку галузевих нагород за «найкраще міжнародне шоу» та за «спеціалізовану музичну програму».

 

Нинішня ведуча англомовного шоу – молода британська ді-джейка Джемз Супернова. Голосом та продюсером української версії протягом 9 років була Валерія Чичибая. У листопаді 2019 відбувся перезапуск шоу із новими ведучими - як англомовної так і україномовної версій. Силами продакшн-студії UA:Радіо Промінь вдалося зробити цілком оновлений варіант української адаптації цього музичного шоу. Її ведучою стала креативна продюсерка радіо Вікторія Польченко.

 

“Чому Selector - на Радіо Промінь? Ми робимо все можливе, аби в українському медіасегменті звучала вітчизняна музика. Втім, для UA:Радіо Промінь, як для суспільного мовника, дуже важливо бути в курсі того, що відбувається в музичному просторі усього світу. Особливо цікава Велика Британія, яка має велетенський досвід у музичній індустрії в цілому: це - школа зведення треків, продюсування альбомів, мюзикли, на яких виросло не одне покоління. Розуміючи, що програма «The Selector» в українській музиці виходила на іншій радіостанції з іншою ведучою ми були свідомі, що нас будуть порівнювати. І тому ми доклали усіх зусиль, щоб, по-перше, здивувати самих себе і Британську Раду також: щоб відчувалося, що ти слухаєш саме британський Selector, але тобі усе зрозуміло (навіть найменший інформаційний нюанс), бо це - бездоганною живою українською мовою, а по-друге, для нас було важливим донести якісний контент якомога ширшому колу слухачів”, – говорить ведуча, продюсерка проєкту та Радіо Промінь Вікторія Польченко.

 

 

Джемз Супернова, фото - britishcouncil.org.ua

 

За словами продюсерки, їй вдалося зібрати таку команду щоб адаптація звучала органічно. Це люди, які не просто професійно підходять до справи, а й мають знання, досвід, смак і що найважливіше – люблять те, над чим працюють. Говорить Вікторія Польченко: “ Звукорежисерка Наталка Черненко. Вона робить магію звуку і чаклує над динамікою програми. Для неї дуже важливо, щоб кожна секунда програми була стильною і змістовною. І, безперечно, вона докладає чимало зусиль, щоб за звучанням програма повністю відтворювала те, що чують слухачі SelectorRadio в усьому світі. Ще один профі – це перекладач Олег Колесніков. У кіноколах він - доволі знана людина, оскільки саме його переклади закордонних кінострічок ми чуємо на великих екранах. Йому близькі і кіно і музика, він дуже точно відчуває усі змістові сенси та музичну термінологію, яка звучить у Джемз Супернова. Кожен джингл, який перекладав Олег, ми адаптовували додатково ще й за звучанням, зберігаючи темпоритм та інтонаційну подачу британського продакшна. До того ж , Олег крім перекладів також грає у музичній команді, тому термінологія у його перекладі - легка , жива , сучасна. Отримувати такий переклад - саме задоволення, оскільки з мінімальними правками це вже сам по собі готовий матеріал, який легко читати – говорить продюсерка UA:Радіо Промінь.

 

 

За підтримки Британської Ради виходить дуже багато музичних проектів у світі та в Україні. Це організація, ідея якої – пропагувати британську культуру у світі, розповідає менеджерка мистецьких проектів British Council Дарія Стокоз: “Коли я приєдналась до Британської Ради, Selector уже існував. І я розумію, чому він існував. Тому що музика - це саме той інструмент, який легко зрозуміти, попри те, що мова може бути невідомою. Дивлячись на музичний ринок Великобританії, на індустрію, яка там розвинута, ми вбачали, що там є досвід, знання і ресурси, якими ми могли би скористатися тут, про які ми могли би розповісти, оскільки, українська музика сама зараз динамічно розвивається, з’являється багато нових команд. Але не вистачає ресурсів та навичок саме для того, щоб вільно інтегруватися в міжнародну сцену, виникають такі проекти як SelectorPRO, це проект на професійну аудиторію”, – говорить Дарія Стокоз.

 

Дякуючи таким проєктам як Selector , говорить менеджерка мистецьких проектів Британської Ради, молодим виконавцям вдається не просто “засвітитися” на широку аудиторію, а й стати відомими у світі. Так, наприклад, сталося з групою Young Fathers яка отримала престижну музичну нагороду Британії та Ірландії “Mercury Music Prize”. У свою чергу, продюсерка та ведуча українського проекту «The Selector» Вікторія Польченко бачить і можливості для розвитку українських музикантів за допомогою цього радіошоу. Музику треба слухати, любити і обирати найпрофесійніше. Тоді прогрес неодмінно буде в усіх музичних та геолокаційних напрямках.

 

Selector Radio на UA: Радіо Промінь виходить (щонеділі з 18:00 до 20:00 (повтор програми ВТ – 22:00 та ЧТ 00:00) дні, час, хвилі, сайти:UA:Радіо Промінь.

Стильно, сучасно і по-новому. На UA:Радіо Промінь – нове шоу з британською музикою, адаптоване українською.

Новини по темі