Мобільний додаток

Обмежень не існує: завтра в Києві пройде інклюзивний концерт юних артистів

3.12.2019 р., 17:18

Українське радіо спільно з департаментом Європейської соціальної хартії Ради Європи організовує інклюзивний концерт юних артистів "Лунаймо разом! Концерт юних артистів". Докладніше про концерт в ефірі Українського радіо розповіла керівниця проєктів Ради Європи, що опікуються соціальними правами Сюзанна Мнацаканян.

Програма:
Ведучі:

Концерт "Лунаймо разом! Концерт юних артистів" об’єднує юних артистів з інвалідністю та без неї і свідчить, що не існує обмежень для тих, хто любить музику і прагне творити. Зокрема завтра на сцені виступить Хор хлопчиків та юнаків НМАУ імені П.І.Чайковського. Художній керівник та диригент — заслужений діяч мистецтв України Алла Шейко. З ними на сцену виходять діти зі спеціалізованих шкіл.

"Це чотири школи-інтернати, у яких навчаються діти з інвалідністю, з тією чи іншою нозологією, які мають творчий нахил. Вони є дуже талановитими дітьми. Ми спочатку довго думали, чи потрібно взагалі організовувати такий захід, на якому будуть діти з Хору хлопчиків, які вже виступали на багатьох сценах. Але потім ми провели репетицію й Алла Шейко подивилася на всіх конкурсантів, яких ми хотіли залучити, і сказала, що це дуже високий рівень, гідний однієї сцени. Звичайно, це ще одне підтвердження тому, що інвалідність ніяк не впливає на творчі здібності дітей", — розповіла Сюзанна Мнацаканян.

На концерті виступатимуть юні митці — учні Дитячої музичної школи № 39 м.Києва, Спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату № 5 імені Я.П.Батюка, Спеціалізованої школи-інтернату № 4, Київської дитячої школи мистецтв № 3, а також Хор хлопчиків та юнаків Національної музичної академії імені П.І.Чайковського під орудою Алли Шейко.

Сюзанна Мнацаканян також розповіла про новий новий проект Ради Європи про розвиток соціальних прав людини, який стартував у жовтні: "Ми фокусуватимемо свою увагу на трьох категоріях людей: це люди з інвалідністю, діти та люди старшого віку в контексті прав гарантованих Європейською соціальною хартією, а саме права людей з інвалідністю. Ми вже почали розробку методології для оцінки потреб, для змін законодавства та практики щодо власне впровадження ст. 15 Європейської соціальної хартії".

"Нам потрібно рухатися в тому напрямку, щоб усі діти, незважаючи на нозології, ментальні порушення, навчалися в школах разом з іншими, які проживають на тій чи іншій території. Насправді без доступу до освіти не буде далі соціалізації. Найголовніше — починати із раннього втручання, далі це — освіта, працевлаштування. Тоді всі ми з дитинства будемо бачити абсолютно різних людей. Тому далі не потрібно виховувати в нас толерантності, бо ми вже народжуємося толерантними", — сказала Сюзанна Мнацаканян.

Концерт "Лунаймо разом! Концерт юних артистів" відбудеться 4 грудня 2019, початок о 18:00. Місце проведення: Будинок звукозапису Українського Радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5В. Вхід вільний.

Обмежень не існує: завтра в Києві пройде інклюзивний концерт юних артистів

Новини по темі