Мобільний додаток

Наші люди мало обізнані, якою унікальною мовою тіла є танець — засновниця фестивалю сучасного танцю 4DCD Art FestivaІ

2.12.2019 р., 14:15

З 5 по 8 грудня у Києві пройде фестиваль сучасного танцю 4DCD Art FestivaІ. Про захід в ефірі Радіо Культура розповіла віце-прездиентка асоціації "Платформа сучасного танцю України", засновниця школи сучасного та класичного танцю "Totem Dancе" Кристина Шишкарьова.

Чотири дні сучасного танцю, п’ять хореографічних вистав, майстер-класи та експериментальні вечори імпровізації. Саме такою буде програма фестивалю сучасного танцю 4DCD Art Festival, розповіла Кристина Шишкарьова.

Фестиваль сучасного танцю 4DCD Art Festival проходитиме вперше. Але організатори говорять, що він вийде дуже масштабним.

"Ми навіть не очікували, що буде скільки учасників. Щодо відвідувачів, я не можу сказати, що продали весь зал, хоча рекламна кампанія була широкою і попит теж був великий. Для мене дуже важливо розширити аудиторію, щоб не тільки танцівники ходили до танцівників. Тому, що це, насправді, проблема стоїть перед сучасними хореографами — розширитися на більше коло людей, бо зараз ми ходимо самі до себе, хоча дуже багато достойних робіт. Люди необізнані, що таке сучасний танець", — говорить хореографиня.

Зараз у фестивалів танцю не так багато підтримки, як хотілося б, говорить Шишкарьова. Але вона сподівається, що з початком фестивального життя усе зміниться. Адже, на Заході такі фестивалі дуже поширені.

"Танець — це найемоційніший вид мистецтва, це перший вид мистецтва. Мені здається, що людина могла почути грім у небі й почати танцювати. Тільки тоді з’явилася музика. Танець — це унікальна мова тіла. І люди мало відвідують фестивальні заходи, тому що необізнані, і тому що у нас мало підтримки. Я не хочу говорити, що тільки держава має робити щось. Але й суспільство має бути не таким ледачим. Бо зараз дуже легко взяти поп-корну і включити фільм на комп’ютері, а не сходити в театр й подивитися виставу. А ми, між іншим, пов’язані зі своїм тілом. І треба бачити, яке воно розумне, який це дар нам. Те, як зараз рухаються танцівники, іноді здається, що це — віртуальна реальність. І ти не розумієш як таке взагалі можливо", — каже засновниця фестивалю 4DCD Art FestivaІ.

На заході будуть присутні також іноземні хореографи. Будуть майстер-класи двох італійських хореографинь , також буде представлена робота іспанця Чеві Мурадая, яка буде називатися “Між нами” — це спектакль на 25 хвилин.   

фото - totemdanceschool.com

Наші люди мало обізнані, якою унікальною мовою тіла є танець — засновниця фестивалю сучасного танцю 4DCD Art FestivaІ

Новини по темі