Мобільний додаток

Організаторка Форуму громадянського суспільства Наталія Климова: "Активізм — це не лише про виходи на Майдан, це про об’єднання людей заради спільної мети"

28.11.2019 р., 20:35

Як громадські активісти впливають на порядок денний влади, змінюють країну в цілому, залучають громадян, бізнес та владу до співпраці, а також долають кризи розвитку розповіли в ефірі програми "Активізація з Людмилою Тягнирядно" координаторка Форуму розвитку громадянського суспільства Наталія Климова, керівник проєкту "Розвиток громад" Корпусу миру США в Україні Роман Олексенко та голова правління фонду "Подільська громада" Леся Найчук.

Наталія Климова зазначила, що громадянське суспільство — це не лише історія про виходи на Майдан, це історія про щоденну працю, про об’єднання людей заради спільної мети.

"Цілі, які ми перед собою ставимо, можуть бути абсолютно різними. Це і розвиток благодійності, і захист довкілля, і вплив на владу, щоби вона ухвалювала закони, які допомагають захищати довкілля. В Україні є дуже багато позитивних історій, коли зміни на краще відбуваються тільки завдяки поєднанню зусиль людей, які об’єднуються заради змін", — зазначила координаторка Форуму Наталія Климова.

Цього року Форум планують відвідати більше 2500 громадських активістів, представників соціального підприємництва, регіональних коаліцій. Нині реєстрація відкрита, триває запис учасників заходу.

"Відверто кажучи, ми трошки в шоці. Щороку кількість людей збільшується. Минулого року було 2000 учасників. Важливо відзначити, що ми не компенсуємо проїзд, тобто активісти з усієї України їдуть на наш захід за власні кошти. Ми вважаємо, що це найкращий показник того, що Форум дійсно дає людям наскільки важливе і цінне, що вони готові інвестувати кошти і свій час", —  підкреслила організаторка. 

За даними Фонду "Демократичні ініціативи", рівень активності громадян і їхня участь у громадській діяльності після Революції Гідності знизились. На думку активістів, це може бути спричинене професійним вигоранням або незадоволеністю результатами роботи. 

"Проблема вигорання насправді є в багатьох професіях, які займаються допомогою та постійно комунікують з іншими людьми. Особливо це відбувається з тими, хто надає соціальні чи благодійні послуги. Щоби цього уникнути, треба чітко розуміти заради яких цінностей ти виконуєш свою роботу. Не треба фокусуватися на менеджерських проблемах, недосипанні, важливо встановлювати собі чіткий тайменеджер і працювати, пам’ятаючи заради чого ця вся історія відбувається. Коли ти пам’ятаєш заради чого, то шанси на вигорання зменшуються", — зауважила Наталія Климова.

Наталія Климова також висловила думку про те, що нині українці готові фінансувати громадські благодійні організації. "Ми маємо позитивні історії того, як організації залучають на краудфандингу мільйони гривень на свої проєкти. Єдине, варто пам’ятати дві важливі речі. По-перше, люди повинні дуже чітко розуміти у чому буде користь для суспільства від цього проєкту, що вони персонально, їхні знайомі або країна загалом отримають від реалізації цього проєкту. По-друге, повинна бути повна прозорість і підзвітність використання чужих коштів. Ми повинні пам’ятати, що завжди оперуємо чужими грошима", — підкреслила організаторка Форуму.

Редакторка — Людмила Тягнирядно

На фото: керівник проєкту "Розвиток громад" Корпусу миру США в Україні Роман Олексенко та координаторка Форуму розвитку громадянського суспільства Наталія Климова. Авторка фото: Наталія Климова

Організаторка Форуму громадянського суспільства Наталія Климова: "Активізм — це не лише про виходи на Майдан, це про об’єднання людей заради спільної мети"

Новини по темі