Мобільний додаток

У судовому порядку довели, що від прожиткового мінімуму залежить формування всього держбюджету — юрист

22.11.2019 р., 13:03

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії Кабінету Міністрів при встановленні прожиткового мінімуму на 2019 рік. Крім того, суд визнав протиправними дії уряду із розробки та схвалення проєкту закону "Про Державний бюджет на 2019 рік", його подання до Верховної Ради із порушенням порядку встановлення розміру прожиткового мінімуму та інших соціальних стандартів і гарантій. Як це рішення вплине на наше життя? Про це в ефірі Радіо Промінь розповів ініціатор цього подання, керівник проекту "Відкритий Суд" Станіслав Батрин.

Станіслав Батрин підкреслив, що вони щороку із 2015-го року подають аналогічний позов й щороку визнають протиправною дію Кабміну Міністрів при встановленні прожиткового мінімуму.

"Тобто ми й раніше доводили, що кожного року це вчиняється протиправно. У цьому судовому рішенні йдеться не тільки про 2019 рік. Ми вперше зараз поставили проблему набагато масштабніше: це формування всього державного бюджету України. І суд у першій частині визнав протиправними дії уряду щодо розробки і формування бюджету на 2019 рік. Однак у 4 частині своїх резолютивних висновків він зобов’язав уряд переглянути й на майбутнє прожитковий мінімум. Це означає, що зараз питання бюджету на 2020-2021 роки постало в однокореневу залежність від повного перегляду прожиткового мінімуму. У судовому порядку довелося довести, що від прожиткового мінімуму залежить формування всього державного бюджету. От у чому є новизна. У цьому суть", — розповів Станіслав Батрин.

Нагадаємо, що 14 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроект № 2000 "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Державний бюджет на 2020 рік передбачає з 1 січня 2020 року встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2102 грн. 

За словами Станіслава Батрина, це все фікція, ці цифри взяті зі стелі.

"Немає жодного паперу, немає жодного розрахунку й немає того додатку до державного бюджету, який має бути відповідно до Бюджетного кодексу, де йдеться про вартісний розрахунок величини прожиткового мінімуму. Тобто уряд, чи нинішній, чи попередній, взагалі не проводив цей розрахунок. Головне, що потрібно було довести, — що уряду потрібно спочатку визначити, якими є мінімальні потреби людини. Вони мають визначатися за трьома параметрами: скільки людині потрібно харчування, непродовольчих товарів та послуг. Тільки після цього може встановлюватися цей розмір. Підкреслюю, що на сьогодні немає жодного підтвердження цього розміру", — сказав він.

За словами юриста, тепер суд, окрім того, що визнав протиправними дії Кабінету Міністрів при встановленні прожиткового мінімуму, зобов’язав уряд переглянути прожитковий мінімум. 

"Це означає, що на майбутній період уряд тепер повинен розібратися і встановити, який є реальний прожитковий мінімум і безпосередньо на підставі закону "Про Кабінет міністрів України" подати зміни до бюджету на 2020 рік", — сказав Станіслав Батрин. 

Він нагадав, що прожитковий мінімум — це базовий соціальний стандарт у нашій країні. Від нього залежать всі інші соціальні стандарти в країні, соціальні гарантії, зокрема рівень зарплат і пенсій. Також він зазначив, що їхня паралельна експертиза підтвердила, що прожитковий мінімум повинен становити 7 тисяч гривень.

Джерело: https://www.facebook.com/stanislav.batryn 

 У судовому порядку довели, що від прожиткового мінімуму залежить формування всього держбюджету — юрист

Новини по темі