Мобільний додаток

В Україні презентують дослідження потреб жінок-ветеранок – "Невидимий батальйон 2.0"

19.11.2019 р., 17:15

Незабаром в Україні відбудеться презентація дослідження "Невидимий батальйон 2.0. Повернення ветераном до мирного життя", основною метою якого є реабілітація та соціальна підтримка жінок-ветеранок. Більше про потреби жінок, що повернулися з війни, та саме дослідження в ефірі радіо Культура розповіли голова жіночого ветеранського руху "Ветеранка" Андріана Сусак та дослідниця Ганна Гриценко.

"Ми працювали над дослідженням минулого року і найближчим часом воно буде опубліковане. Опитували переважно жінок-ветеранок, які вже повернулися до мирного життя, з якими спілкувались щодо того, як власне це повернення відбувалось. Також опитували й чоловіків, аби зрозуміти, які проблеми стосуються чоловіків, а які – спільні для обох ґендерів", – розповіла Ганна Гриценко.

За її словами,  дослідники опрацювали всі проблеми, про які могли подумати самі й ті, які назвали ветеранки, й розставили їх в тій пріоритетності, які обрали опитані жінки: "Основні проблеми, з якими зіштовхуються ветеранки, це, в першу чергу, психологічна реабілітація та повернення до нормального психологічного стану, після йдуть питання працевлаштування, отримання пільг, отримання посвідчення учасника бойових дій та інші". 

"В Україні немає окремих програм реабілітації ветеранок, тому що жінки не розглядалися як фокус-група в статусі ветерана. Адже було стереотипне мислення, нібито на війні знаходяться тільки чоловіки. Наш "Невидимий батальйон" – це перше дослідження, яке показало участь жінок у війні, кількість жінок на фронті. Саме з нього вийшло дослідження "Невидимий батальйон.2.0", яке показує потреби", – додала Андріана Сусак.

Голова жіночого ветеранського руху наголосила, що суспільство було не готове до посттравматичного синдрому і ніхто не розумів, що це таке, як він буде виявлятися: в кількості суїцидів, агресії ветеранів і т.д.: "Зараз є кваліфіковані психологи: жіночий ветеранський рух співпрацює з Центром надання психологічних послуг "OpenDoors", який взявся за ветеранок. Але це на п’ятий рік війни, коли повернулися ветеранки, які пройшли найбільш активну фазу і були викинуті суспільством, щодо яких прийнято мислити стереотипно, мовляв, ми тебе туди не посилали. Тому зараз ці травми заховались, але колись все одно вийдуть, відтак потрібна психологічна допомога. Тому те, що ми хочемо запровадити – це те, що період соціалізації має бути відразу після бойових дій для того, щоб зрозуміти, що тебе чекатиме далі, які процеси будуть відбуватися всередині організму, як адаптуватись, як реагувати".

Більше про дослідження можна буде дізнатись на сторінці у мережі facebook.

Фото: facebook.com/InvisibleBattalion

В Україні презентують дослідження потреб жінок-ветеранок – "Невидимий батальйон 2.0"

Новини по темі