Мобільний додаток

У справах Майдану фактично нормально не здійснюється жодне слідство — адвокат "Небесної сотні"

18.11.2019 р., 14:20

Адвокатська дорадча група вимагає від президента України Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради для проведення голосування за поправку №318 до законопроекту №2116, яка дозволить зберегти слідство в справах Майдану. Нині справи майдану перебувають у підвішеному стані. Після запуску реформування Генпрокуратури та звільнення Сергія Горбатюка, який займався цими питаннями, є шанс заморозити розслідування цих справ на невизначений термін. Про нинішню ситуацію в ефірі Радіо Промінь розповів адвокат "Небесної сотні" Роман Титикало.

Роман Титикало зазначив, що зараз у справах Майдану фактично нормально не здійснюється жодне слідство. Є лише одна кримінальна справа, яка знаходиться в суді по декільком беркутівцям. 

"Комплексного сприйняття й бажання доводити ці справи у влади зараз немає. Це зокрема відбувається й у зв’язку з реформами в органах прокуратури. Нікому чітко не поставлена задача доводити ці справи до логічного завершення. Таке відчуття, що начебто хочуть взагалі забути це питання, якимось чином зам’яти", — розповів він.

За його словами, у Генерального прокурора є всі сили та можливості для завершення розслідування справ Майдану.

"Генпрокуратура здійснює підтримання державного обвинувачення в судах. Вона не реагує, тому адвокати родин "Небесної сотні" змушені звертатися до Верховної Ради, бо Генпрокуратура в даній ситуації не вживає жодних заходів, які б об’єктивно підтверджували їхнє бажання ефективно закінчити розслідування кримінальних справ і ефективно представляти державне обвинувачення у вказаній категорії справ", — розповів Роман Титикало. 

Він підкреслив, що зараз єдина можливість адвокатів та родин "Небесної сотні" прискорити розслідування справ — це звертатися по допомогу до громадськості, влади та журналістів і у такий спосіб намагатися добитися справедливості. З іншого боку — це підтримувати в справах, які розслідуються, у якості представників потерпілих. 

Роман Титикало зазначив, що втрачено багато часу: "За перший рік-два мало бути все систематизовано, встановлено й завершено. Лише потім потрібно було шукати винних, які могли бути чітко визначені шляхом їхнього розшуку".

За його словами, члени родин "Небесної сотні" на затримки у розслідуванні справ Майдану реагують по-різному, у когось це розпач, у когось боротьба за справедливість переходить у спосіб життя.

Джерело: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001040681625

У справах Майдану фактично нормально не здійснюється жодне слідство — адвокат "Небесної сотні"

Новини по темі