Мобільний додаток

Ржегоржікова про 30-річчя Оксамитової революції: молоде покоління Чехії не шкодує про це рішення

17.11.2019 р., 14:31

17 листопада Чехія та Словаччина відзначають 30-річчя Оксамитової революції, яка принесла чехам та словакам свободу. Директорка Чеського центру в Києві Луція Ржегоржікова в ефірі Радіо Культура розповіла, як Оксамитова революція 1989 року зуміла об’єднати людей, аби крокувати до майбутнього, і якою наразі є ситуація в країні.

"Сьогодні в Чехії настрій однозначно святковий. Хоча вчора була організована величезна демонстрація на площі Летна в Празі. 300 тисяч людей демонстрували цінності, які ми сподівались, що здобудемо після звільнення 1989 року. Тому, з одного боку, настрій святковий, а з іншого — люди балансують і питають себе, чи ти там, де хотіли бути", — зазначила Луція Ржегоржікова.

Ржегоржікова зауважила, що зараз у Чехії очікують змін.

"Зараз ситуація така, що люди вийшли незадоволені тим, хто керує країною і вимагають певні умови від нашого президента і прем’єр-міністра, щоб вони відповіли на питання, про які народ питає. Ми бачимо тут таку ситуацію, яка давно не була. Стільки людей останній раз зібралося у 1989 році. Тому ситуація серйозна і будемо очікувати, мабуть, зміни", — сказала вона.

Луція Ржегоржікова наголосила, що Оксамитова революція 1989 року зуміла об’єднати людей, аби крокувати до майбутнього, і зараз молоде покоління Чехії не шкодує про це рішення.

"У 1989 році мої батьки переживали, але вдалося мати таких людей на чолі влади, як Вацлав Гавел і колишні дисиденти. Це були люди, які вміли об’єднати народ і почали казати, що свобода цього варта. Ми всі разом з’єдналися і спробували дивитися у майбутнє. Те, що Чехії вдалося зробити крок до незнайомого, у листопаді 1989 року, а потім у 1990 році, коли було іменування нової влади, свідчить, що Чехія виступила правильним кроком і зараз ніхто не жаліє. Молоде покоління не шкодує, що так сталося", — прокоментувала Ржегоржікова.

Зазначимо, що у Києві у кінотеатрі "Жовтень" з 14 по 20 листопада відбувається кінофестиваль "Дні Вишеградського кіно". Це тиждень показів сучасних фільмів з регіону Вишеградської Групи — угрупування чотирьох центральноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини. Більше про захід можете дізнатися за посиланням.

На фото — студентська демонстрація 17 листопада 1989 року в Празі, Lubomir Kotek (AFP)

Ржегоржікова про 30-річчя Оксамитової революції: молоде покоління Чехії не шкодує про це рішення

Новини по темі