Мобільний додаток

Без уваги суспільства закон про видобуток бурштину може не запрацювати — Андрій Забловський

13.11.2019 р., 21:50

Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрій Забловський вважає законодавчу ініціативу щодо видобутку бурштину в Україні важливим кроком на шляху до легалізації цього процесу, проте є небезпека його невиконання. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

Андрій Забловський називає схвалення в першому читанні законопроєкту №2240 важливим кроком на шляху до легалізації і врегулювання вирішення цього питання і висловлює сподівання, що законопроект незабаром ухвалять в цілому. Однак він має побоювання, що цей закон може стати черговою профанацією, яку ніхто не виконує. 

"Законопроект потребує внесення змін до Кримінального кодексу, законодавства про надра і таке інше. Але дуже важливо, з точки зору виконання будь-яких законодавчих норм — це от імплементація. На рівні імплементації у нас, на жаль, дуже багато гарних ініціатив перестають працювати. Це питання, яке зачіпає інтереси дуже багатьох груп, які в тіньовий спосіб займалися нелегальним фактично видобутком і збутом, в тому числі, і за кордон (передусім, за кордон) бурштину. Безумовно, буде спротив, буде певний шантаж цих ініціатив на етапі імплементації, коли це вже буде застосовуватись на рівні регіонів. Це і проблеми силових органів, які були причетні і залучені в цей так званий "бізнес". Зрозуміло, що будуть спроби пригальмувати ці процеси", — говорить Андрій Забловський.

Він наголошує, що дуже важливо, щоб ЗМІ, експерти, громадськість, бізнес-асоціації, які зацікавлені в легальному веденні бізнесу, моніторили та відслідковували виконання цього закону. 

"Тут важлива увага всього суспільства, коли вже почне працювати закон, як будуть проводитися аукціони, тільки це є запорукою. Якщо це залишити осторонь, то є небезпека того, що закон не почне працювати", — зазначає експерт.

За неофіційними даними, обсяг видобутку бурштину в Україні становить від 120 до 300 мільйонів тонн на рік. Офіційні дані можуть бути більшими, але їх немає, оскільки весь бурштин практично в Україні видобувається нелегально. 12 листопада депутати зробили крок назустріч тому, аби легалізувати видобуток бурштину в Україні. Цього тижня уряд затвердив пакет законопроектів для оподаткування діяльності з видобутку бурштину, зміни передбачають спрощення процедури отримання дозволів на видобуток і запровадження прозорих аукціонів продажів. Водночас, за порушення закону планують запровадити кримінальну відповідальність. 12 листопада народні депутати схвалили в першому читані законопроект 2240 щодо врегулювання питання видобутку бурштину.

Фото: Pixabay

Без уваги суспільства закон про видобуток бурштину може не запрацювати — Андрій Забловський

Новини по темі