Мобільний додаток

Шаройко: умовою мого звільнення було збереження таємниці щодо арешту і слідства

13.11.2019 р., 20:59

Журналіст Українського радіо Павло Шаройко, який провів майже два роки за ґратами у Білорусі, заявляє, що умовою його звільнення було збереження таємниці всіх питань, пов’язаних з арештом і слідством. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

"До мого звільнення залучалися найвищі особи двох держав, і були надані гарантії від імені нашої держави. Вони полягають в тому, що умовою звільнення є збереження таємниці всіх питань, пов'язаних із моїм арештом, проведенням слідчих дій, судовим розглядом, засудженням і триманням під вартою", — сказав Павло Шаройко.

За його словами, Україна зобов'язалася утримуватися у майбутньому від заяв про його незаконне затримання.

"Я розумію, що це цікаво, але існують зобов'язання, і це не моя забаганка — не розголошувати подібної інформації, не коментувати, не давати оцінку, не висувати претензії, не виносити негативу в публічний простір", — пояснив він.

Читайте також інтерв’ю — Павло Шаройко: у в’язниці привчив білорусів до привітання "Слава Україні" 

4 жовтня Павло Шаройка після майже дворічного ув’язнення в Білорусі повернувся до України. Як повідомила омбудсмен Людмила Денісова, Шаройка вдалося повернути на батьківщину "в результаті перемовин двох президентів – Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка".

Павла Шаройка затримали 25 жовтня 2017 року. Верховний суд Білорусі засудив його на понад 8 років позбавлення волі за статтею "шпигунство". Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву КДБ Білорусі про причетність Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності в Білорусі. 

Шаройко: умовою мого звільнення було збереження таємниці щодо арешту і слідства

Новини по темі