Мобільний додаток

Як опанувати кілька мов і при цьому не забути рідну – пояснює поліглот

10.11.2019 р., 14:25

Про те, чому мову не можна вивчити, а лише опанувати, навіщо запам'ятовувати ідіоми та як не забути при цьому власну мову, Українському радіо розповів психолінгвіст, поліглот, викладач та засновник проекту по вивченню іноземних мов "Lingva Skills" Віталій Зубков.

"Мовою, яку вивчає, людина починає говорити вже за кілька годин, проблема лише в тому, щоб той контент, який вона споживає,  справляв сильне враження, а друга проблема – людина має розслабитись", – розповів Віталій Зубков.

За його словами, вивчити мову неможливо, її можна тільки опанувати: "Діяльність з говоріння та розуміння є функціями несвідомого нашого мозку, тому не варто вчити слова й правила. Більшості людей здається, що коли вивчив це все і кажеш слова по правилах, то нібито виходить мовлення. Але такого не буває. Якщо опановувати іноземну як рідну, розуміти людей в контексті, тобто не перекладати слова, а здогадуватися про їх зміст, а коли говориш – розслаблятися і дозволяти своєму несвідомому підказувати, як сказати, тоді досить легко і швидко все відбувається. Вже за декілька годин можна почати говорити".

"Також правильною є думка, що найтяжче у мові вивчати та перекладати ідіоми: треба з самого початку починати саме на цьому рівні й сприймати кожен фрагмент, кожну фразу як певну ідіому, сталий вислів, в якому проте деінде можна щось міняти", – пояснив психолінгвіст та поліглот.

Зубков наголосив, що опанування мови не є вивченням, лише проникненням культури, коли ви також стаєте її носієм, а культура стає невід’ємною частиною вашої особистості: "Саме тому з самого початку треба опановувати штампи. Також при вивченні мови важливо, щоб контент, який ви споживаєте, торкався вас, турбував. Наприклад, якщо ми хочемо вивчити французьку, але не можемо поїхати у Францію чи оточити себе французами, варто взяти знайому нам книжку у вигляді аудіокнижки і почати її слухати. У своїй уяві ви почнете збирати її докупи як пазл, все буде прояснюватися і тут головне не впадати у відчай, коли щось буде незрозуміло".

Також поліглот вважає, що серіали іноземною мовою варто дииитсь без субтитрів: "Треба робити сміливі, але реалістичні здогадки стосовно того, що міг би сказати той чи інший герой. Якщо ви маєте субтитри, відповідь готова, а готова відповідь зупиняє мислення. Тому треба давати собі загадки, які ви здатні розгадати".

"Окремо скажу, що побутує думка, нібито дітям легше опановувати мови. Але було дослідження, яке показало, що вивчення серед дорослих також дає результат. Справа у тому, що діти ще не мають уяви про себе, свою роль у цьому світі, вони пластичні і утворюють цю уяву. А дорослі вже мають чітку уяву, хто вони такі, що вони у цьому світі роблять і опанування мови не здається їм чимось важливим. Але можна привчити себе бути вразливим і сприймати реальність дуже чутливо", – зазначив Віталій Зубков.   

Насамкінець психолінгвіст заспоїв всіх, хто вивчає кілька іноземних мов і боїться забути рідну: "Не варто боятися, що коли людина буде вивчати багато мов, то вона забуде свою рідну. Рідна мова має занадто сильні враження всередині нас". 

ФОТО: pixabay

Як опанувати кілька мов і при цьому не забути рідну – пояснює поліглот

Новини по темі