Мобільний додаток

Надбавки вчителям не скасовуватимуть, їх планують закласти в оклад праці – депутатка від "Голосу"

6.11.2019 р., 20:28

Базова заробітна плата вчителя-початківця наразі в Україні без надбавок складає 4200 гривень, тоді як законопроєкт, розроблений партією "Голос" передбачав, що всі надбавки мають бути включені в сам оклад, а зарплата мала б стартувати від восьми тисяч гривень. Про це Українському радіо розповіла народна депутатка від фракції "Голос", секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Наталя Піпа.

"Базова зарплата вчителя початківця зараз 4200 гривень. Мало хто хоче йти на таку зарплату, враховуючи, що професія педагога є складною: коли в класі 30 дітей, а ти можеш з тими ж знаннями піти в іншу сферу і отримувати більші кошти, багато хто робить вибір не на користь педагогіки", – розповіла Наталя Піпа.

За її словами, в законопроєкті, який розробили парламентарі, базова зарплата, яку пропонували, передбачена на рівні восьми тисяч гривень і вже далі збільшення відбувалось би зі зміною категорії: "Була також мова про те, що ми хочемо скасувати надбавки, але ми вважаємо, що це неправильно, вони мають бути закладені в оклад і базовий оклад вчителя має бути вищим".    

"Щодо протестів вчителів, які були 29 жовтня, то це було питання недокомунікацій: коли люди читали статтю, а не сам законопроєкт, в них була інша картинка. Коли ми разом читали проєкт, всі побачили, що ми пропонуємо всі надбавки поставити в оклад. Також щодо 40-годинного робочого тижня: насправді вчитель працює більше, ніж години, які він проводить на уроці, адже кожен вчитель готується до уроків, має позакласні заняття, перевірку зошитів. Відповідно, мені здається, що він працює більше, ніж сорок годин. І ми просто хотіли називати речі своїми іменами. В нас ніде не було в законопроєкті написано, що вчитель має сидіти 40 годин в стінах школи. Добрий вчитель навпаки піде на конференцію, семінар чи тренінг, глибше вникне в свою тему. І це також є робота, яку він робить зі своєю професійною метою", – запевнила народна депутатка.

Тому, як сказала Наталя Піпа, йшлося про те, що базова початкова зарплата має складати вісім тисяч гривень і зміна між категоріями має бути не на рівні додатково 6%, як зараз, а на рівні 25-30 %: "Йдеться про тисячу-дві з половиною тисячі гривень, аби була мотивація збільшувати категорію, бо добрий вчитель зі стажем має отримувати більше".

"Також варто звернути увагу, що наш законопроект передбачав, що незалежно від віку, ми говоримо про сертифікацію та категорію і що оплата має бути згідно них. Стаж, звісно, має значення, але більше як професійне вміння, а не просто кількість років. І власне там був передбачений якісний підхід", – зазначила Наталя Піпа.

Нагадаємо, 29 жовтня педагоги вийшли на мітинг біля Верховної Ради з вимогою гідних зарплат. Вчителі виступили проти ідеї скасування надбавок до зарплат та запровадження 40-годинного робочого тижня.

ФОТО: Українське радіо   

Надбавки вчителям не скасовуватимуть, їх планують закласти в оклад праці – депутатка від "Голосу"

Новини по темі