Мобільний додаток

Йде сильна концентрація влади у всьому, що стосується правоохоронних органів та контролю – нардеп "Голосу" Устінова

4.11.2019 р., 21:35

Парламент нового скликання, який працює в "турборежимі", ухвалив багато як хороших, так і не дуже законів, які фактично допомагають узурпувати владу. Зокрема, у всьому, що стосується правоохоронних органів та контролю відбувається сильна концентрація влади, небезпечна для України. Про це Українському радіо розповіла народна депутатка України, членкиня фракції партії "Голос" Олександра Устінова.

"Щодо "турборежиму" роботи парламенту, то тут є два аспекти: з однієї сторони ухвалено дуже багато потрібних законів, які не ухвалювала попередня влада, вони лежали і чекали своєї черги. Йдеться про закони, що давали зелене світло приватизації, адже ми знаємо, що на більшості підприємств стояли свої "смотрящі", були "чорні" каси для більшості політичних партій, які контролювали саме ці підприємства. Також були ухвалені потрібні закони по боротьбі з корупцією, наприклад, повернення криміналізації незаконного збагачення, про викривачів", – розповіла Олександра Устінова.

Але, зазначає депутатка, паралельно з цим ухвалювалося й багато законів, які фактично допомагають централізувати або й узурпувати владу: "Зараз величезні повноваження даються Адміністрації президента, наприклад, контролю за правоохоронними органами. І, на жаль, звільнення тієї ж ЦВК, можливість призначення президентом не тільки керівників НАБУ і ДБР, але й будь-якого органу, який буде створений пізніше – це монополія, яка дуже небезпечна в цій країні. Тому те, що стосується правоохоронних органів, контролю, там йде дуже сильна концентрація влади".

"Якщо виділити ТОП-3 найкращих законів, які вже прийняв парламент цього скликання, то варто почати від анбандлінгу, який дав можливість вести подальші перемовини з Росією щодо нашої ГТС, й закінчити необхідним законом про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Саме останній закон не міг набрати необхідної кількості голосів у парламенті дуже тривалий час, тому що всі бояться повернення цієї норми до кримінального кодексу. Важливо, що в цьому законі з’явилася така річ як цивільна конфіскація: раніше, якщо чиновник не міг пояснити свої статки, проти нього відкривалося кримінальне провадження, в рамках якого вже відбувалась конфіскація. Різниця між конфіскацією в цивільному і кримінальному процесі полягає в тому, що в кримінальному треба було довести, що ці гроші крадені, а в цивільному процесі він має довести, що ці гроші були ним легально отримані", – наголосила Олександра Устінова.

Проте народна обраниця скептично висловилась щодо одного з найбільш популярних досягнень парламенту нового скликання – зняття недоторканності: "Поки що вона не працює. Це був необхідний крок, але давайте чесно, ми не зняли недоторканність з депутатів: для того, щоб депутат реально став недоторканним, треба ухвалити зміни ще до низки законів, зокрема, "Про статус народного депутата", до регламенту ВРУ, до Кримінального процесуального кодексу, які упорядкують законодавство відповідно до Конституції. Фракція партії "Слуга народу" подала зараз законопроект, який передбачає не зняття депутатської недоторканності, а ще більше її закріплення. Зараз справу проти народного депутата може розпочати будь-який правоохоронний орган, то в пропонованих змінах це може лише генеральний прокурор. Це означає, що одна людина в цій країні, яка є політично призначеною, зможе вирішувати одноосібно, чи потрібно проти народного депутата відкривати кримінальне провадження. Також депутата не можна буде затримувати на місці навіть під час п’яного ДТП, яке призвело до смерті людини".  

ФОТО: facebook Олександри Устінової

Йде сильна концентрація влади у всьому, що стосується правоохоронних органів та контролю – нардеп "Голосу" Устінова

Новини по темі