Мобільний додаток

Чому "нормандська зустріч" цього року не відбудеться?

4.11.2019 р., 15:10

Розведення військ на Донбасі є лише першим етапом вимог Росії, яка в подальшому наполягає на імплементації в українське законодавство особливого статусу Донецької та Луганської областей або принаймні задокументованої готовності це зробити. Для українського президента немає можливості це зробити, тому, принаймні цього року, "нормандська зустріч" не відбудеться. Про це в ефірі Українського радіо розповіли політичний експерт, публіцист Костянтин Матвієнко та політичний аналітик Олександр Кочетков.

Програма:
Ведучі:

"Нормандський формат, очевидно, не відбудеться: тут Зеленський йде ще в тому річищі, яке заклав Петро Порошенко, маю на увазі Мінські угоди, з яких логічним чином витікав Нормандський формат. Проте є заява прессекретаря Путіна Пєскова, що розведення військ – це лише перший етап, а далі вони вимагають, щоб в українське законодавство був імплементований особливий статус Донбасу. По-перше, це складно зробити швидко суто технічно, плюс це буде мати величезний опір як в суспільстві, так і в парламенті. Тому виконати другу забаганку Путіна, а саме запровадити конфедеративні стосунки між Україною і чи тимчасово окупованими територіями, чи – як наполягають сепаратисти – повністю передати під їхній контроль всі території Луганської і Донецької областей, згідно з адміністративним поділом, який діяв на 2014 рік. І виконати цю вимогу я не бачу жодної змоги. А без цього Путін зустрічатися з Володимиром Зеленським не збирається", – заявив Костянтин Матвієнко.

На фото: Олександр Кочетков, Українське радіо

Олександр Кочетков додав: "Кремль вимагає не імплементації в українське законодавство Мінських домовленостей. Він вимагає, щоб було погоджено на рівні керівників наших закордонних відомств і відповідно підписано президентом України та президентом Росії за участі керівників Німеччини та Франції готовність це зробити. У нас досі немає жодних офіційних договорів між Росією та Україною стосовно військового конфлікту".

Костянтин Матвієнко уточн, що Росія не визнає себе стороною конфлікту, вона наполягає, що це громадянська війна. 

"Відповідно Путін з Зеленським нічого підписувати не буде, бо виступає як країна-посередник. Поки що з російського боку все підписував Лавров. На чому наполягає РФ, так це на тому, що Зеленський має сісти за стіл переговорів з лідерами сепаратистських утворень. Це неприпустимо для президента, він на це піти не зможе, відповідно говорити про нормандський формат, принаймні цього року, як на мене, не доводиться", – наголосив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

Читати також: Відхід з Петрівського наражає на небезпеку не лише військових, але й місцевих жителів – військовий експерт

Нагадаємо, 23 жовтня Президент України Володимир Зеленський заявляв, що умовами зустрічі лідерів країн Нормандського формату є погодження "формули Штайнмаєра" та розведення військових сил і засобів у Золотому й Петрівському. Розведення у районі населеного пункту Золоте-4 тривало із 29 жовтня до 1 листопада. Розведення біля Петрівського мало розпочатися, але, як зазначив глава МЗС Вадим Пристайко, переноситься через зафіксовані обстріли.

 

На фото: Костянтин Матвієнко, Українське радіо

Чому "нормандська зустріч" цього року не відбудеться?

Новини по темі