Мобільний додаток

"Теплі кредити" і "Енергодім": як зробити житло енергоефективним

31.10.2019 р., 19:35

Керівник групи регіональних радників IFC Михайло Павличенко в ефірі Українського радіо пояснив, як зробити житло енергоефективним, щоб платити за комуналку менше, та якою є різниця між програмами "Теплі кредити" і "Енергодім".

Програма:
Ведучі:

Скільки можна зекономити, якщо зробити будинок енергоефективним?

"Теплі кредити" і "Енергодім" — це різні програми. Якщо у "Теплих кредитах" можна було обрати будь-який перелік заходів, наприклад, лише замінити вікна, при цьому якщо у вас немає індивідуального теплового пункту, немає лічильника, то вам просто стає затишніше, але ви нічого не економите.

Якщо поставити індивідуальний пункт з погодозалежним регулюванням, тобто споживати тепло тоді, коли вам потрібно і не споживати, коли не потрібно, в середньому ви можете зекономити 15-20%. Але залежить від того, який у вас будинок. Якщо у вас будинок холодний, вам і так мало подають тепла, ви зможете менше зекономити. Якщо будинок теплий, ви зекономите більше.

Якщо ми говоримо про комплексу термомодернізацію, то, як правило, вона дає не менше 50%, а у випадку глибшої термомодернізації (кращий утеплювач, кращі вікна), економія може бути 60% і більше.

"Енергодім" має "Пакет А" і "Пакет Б": чим вони відрізняються?

Коли ми створювали ці комплекси, ми виходили з того, що будь-який впроваджений комплекс заходів повинен дати економію: економію людям на витратах на опалення і економію державі, щоб вона стала більш енергонезалежною.

"Пакет А" включає саме модернізацію системи опалення, встановлення лічильника, якщо його немає, та індивідуальний тепловий пункт, який забезпечує погодозалежне регулювання. Він не регулює тепло, але обмежує подачу тепла. Також важливими є балансування будинку, тобто тепло всередині будинку повинно бути розподілено рівномірно. Якщо тепло не розподілено рівномірно, наприклад, мені холодно, а вам гаряче, тоді ви відкриваєте вікна, ми платимо за це тепло, а мені холодно, і ми платимо за те, що немає нормальних умов для проживання.

Тобто лічильник та балансування є обов’язковими для "Пакету А". Додатково, за своїм бажанням ОСББ може здійснити також інші заходи, наприклад, заміну дверей і вікон, встановлення терморегуляторів на батарею опалення, модернізацію освітлення, модернізацію гарячого водопостачання.

"Пакет Б" — це комплексна термомодернізація. Він включає всі заходи "Пакету А", а також утеплення будинку. Тут обв’язкою є заміна вікон і дверей у місцях загального користування. Додаткові заходи є такими приблизно, як і у "Пакеті А", проте є й інші, наприклад, можна ставити рекуператори, провести заміну вікон та дверей у квартирах тощо.

Якою є компенсація за заходи енергоефективності?

Фонд енергоефективності зараз компенсує приблизно 70% вартості робіт для перших 300 клієнтів, оскільки він тільки почав працювати. Після цих 300, розмір компенсації складе 50% від вартості заходів термомодернізації. Ви, взявши кредит на 10 років і отримавши компенсацію, повертаєте приблизно стільки, скільки взяли. Тобто ви маєте безвідсотковий кредит. Якщо цей кредит береться на коротший термін, на 3-5 років, то разом з відсотками й тим, що ви повинні сплатити банку, ми повертаємо суму значно меншу, ніж ми позичили. Наприклад, позичили мільйон, а повертаємо 600-700 тисяч.

На фото — Михайло Павличенко

"Теплі кредити" і "Енергодім": як зробити житло енергоефективним

Новини по темі