Мобільний додаток

У Києві досі немає працюючої інфраструктури для громадського транспорту — експерт про затори

30.10.2019 р., 20:17

Експерт із транспортного планування Дмитро Беспалов вважає, що в У Києві досі немає працюючої інфраструктури для громадського транспорту. Про це він заявив в ефірі Радіо Промінь.

Смуги руху, які повинні бути для громадського транспорту у Києві, частіше всього займає звичайний транспорт, який або рухається по них, або використовує як місце для стоянок. 

Щоб покращити трафік у столиці, у КМДА створили координаційну групу Kyiv Traffic Group з чиновників на чолі з радником мера Максимом Бахматовим. Вона має виміряти трафік у Києві, для цього планує взаємодіяти з різними сервісами. Також до регулювання порядку на дорогах долучили додаткових патрульних.

Дмитро Беспалов звертає увагу, що у Києві досі немає працюючої інфраструктури для громадського транспорту.

"Поліція має нас захищати, а контролювати рух громадського транспорту — це не їхній обов’язок. Поточна ситуація — дуже зручна для чиновників, тому що неможливо проконтролювати якість їхньої роботи. Уявіть собі — в рамках акції "Контроль смуги громадського транспорту" влада сказала, що начебто покращилась робота громадського транспорту. Але це не аргумент від спеціалістів. Треба було точно дати цифри, наскільки кожен із маршрутів почав швидше виконувати свої рейси, скільки кияни сумарно часу зекономили на тому, що поліцейські використовували свій робочий час не дуже за призначенням, контролюючи смуги для громадського транспорту", — говорить Дмитро Беспалов.

Експерт зазначає, що ми рухаємося по замкненому колу і в транспортному плануванні, наприклад, чим більше стає автомобілів, тим суттєвіше ростуть затримки громадського транспорту.

"Якщо раніше затримки росли лінійно, і наступний день на кілька секунд ситуація в місті була гірше, ніж у минулий, то зараз ми говоримо про геометричну прогресію: кожен наступний день стає гіршим, ніж попередній. Це веде до дуже негативних наслідків, особливо для екстреного транспорту — ви уявляєте, скільки людей недоїхало до лікарень за весь цей час, коли є отакі затори", — говорить Дмитро Беспалов.

Вирішувати ситуацію він пропонує, виконавши щонаймеше дві умови:

1) Встановити і безперервно моніторити показники для того, щоб ми знали, як наші дії впливають на саму систему.

2) Розвивати, пріоритезувати, користуватися громадським транспортом. Хороше питання до чиновників КМДА, особливо тих, які займаються транспортним плануванням.

Фото: Mignews

У Києві досі немає працюючої інфраструктури для громадського транспорту — експерт про затори

Новини по темі