Мобільний додаток

Робота українського фотографа увійшла до 25 кращих на конкурсі National Geographic YourShot

27.10.2019 р., 16:25

Серед найкращих знімків з усього світу за версією National Geographic YourShot опинилися світлини львівського фотографа Артура Абраміва. Автор роботи Артур Абрамів в ефірі Радіо Культура розповів про історію цього знімка.

Концептуальна робота Артура Абраміва під назвою "Майбутнє льодовиків у наших руках" на задану тему "Планета в балансі" увійшла до 25 найкращих фотографій з усього світу за версією National Geographic YourShot.

"Якщо ви бачили сам знімок, там є фотографія у фотографії. Фотослайд, який моя дружина тримає в руках, я здійснив у Норвегії у 2017 році, коли знімав льодовик Folgefonna. На той момент я, звичайно, не міг подумати, що цей фотокадр стане особливим. Я зняв цей кадр на Hasselblad, на плівку, проявив плівку, і дуже тішився, що в мене все гарно вийшло. І так цей фотокадр чекав свого зоряного часу аж до 2019 року", – розповів Артур Абрамів.

Концепцію тріумфальної фотографії митець вигадав вже отримавши завдання від National Geographic.

"Вже у серпні, коли я виконував завдання від NationalGeographicна тему "Планета в балансі", перед нами як фотографами була поставлена така мета: створити фотографію, яка стимулюватиме людей до роздумів, допоможе їм зрозуміти, в якому стані перебуває планета, та спонукатиме до дій. Сама фотографія має мати спонукальну силу. Я довго над цим роздумовував, і прийшов до такої ідеї", – розповів фотохудожник.

Ідея фото полягає в тому, що незважаючи на усю свою масштабність та грандіозність льодовики усе одно залежать від людини, порівняно з нею вони слабкі і незахищені.

Як розповів Артур Абрамів, його робота не просто вийшла до фіналу – вона стала однією з кращих з кількох тисяч заявок з усього світу.

"Більше 13000 заявок з усього світу, 195 країн брали участь у висвітленні цієї теми. Тож за кордоном справді багато фотохудожників цікавляться цією темою. Особисто я цікавлюся цією темою з дитинства, оскільки мене батько навчав жити у гармонії з природою. Для мене це не нова тема. Ми як люди маємо зберігати планету в балансі, і для мене це не новина", – поділився фотограф.

Нагадаємо, фото Артура Абраміва "Майбутнє льодовиків у наших руках" увійшло до 25 найкращих фотографій з усього світу за версією National Geographic YourShot. Тепер вона буде представлена на виставці в мексиканському штаті Ґуанахуато з 7 до 10 листопада під гаслом: "PhotoFest Awards: A Planet in Balance".

Фото Артура Абраміва "Майбутнє льодовиків у наших руках"

Робота українського фотографа увійшла до 25 кращих на конкурсі National Geographic YourShot

Новини по темі