Мобільний додаток

Поліграфолог: перевірку на детекторі брехні можна проходити лише добровільно

25.10.2019 р., 18:30

Представник Всеукраїнської асоціації поліграфологів Ігор Іщук заявляє, що перевірка на поліграфі може бути проведена лише за згоди особи. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

Ігор Іщук наголошує, що на сьогодні суд може ініціювати проходження перевірки підсудного на поліграфі лише за його добровільної згоди.

"Будь-хто може проходити дослідження з використанням поліграфа лише і виключно за своєю добровільною згодою, ніхто не може змусити робити це. Це не та процедура, яку людина може пройти без своєї волі, лише за своєї доброї волі. Наприклад: якщо ви прийдете робити МРТ і при цьому будете постійно рухатися у цьому приладі, в подальшому людина, яка робила процедуру, не зможе надати вам висновки: навіть якщо ви прийшли і виявили згоду, але не виконували певні правила. Тобто потрібно пам'ятати те, що подібна процедура може проводитися виключно за добровільною згодою особи", — сказав поліграфолог.

Він також звертає увагу, що результати перевірки на поліграфі не можуть бути мірилом для встановлення винуватості.

"Потрібно розуміти, що лише висновки поліграфолога і результати тестування на поліграфі не можуть бути тим мірилом, яке визначить винна особа чи ні. Результати дослідження на поліграфі, як і будь-які інші результати експертизи, висновки спеціалістів мають розглядатися лише при наявності сукупності доказів", — сказав Ігор Іщук, додавши, що за законодавством суд має виносити рішення щодо лише при наявності сукупності доказів.

"Проходження тестування з використанням поліграфа в користь або не в користь особи, яка його проходить, може і має слугувати (доказом), але при врахуванні в сукупності інших доказів. це дуже важливий фактор", — додав він. 

Читайте також: Перформанс з поліграфом досягнув своєї мети — депутат з "Голосу" Ярослав Железняк

Партія "Слуга народу" опинилася у центрі корупційного скандалу. У ЗМІ з'явилося повідомлення, що 11 представників фракції партії "Слуга народу" – членів парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики ймовірно отримали по 30 тисяч доларів США неправомірної вигоди за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості.

Після цього президент України Володимир Зеленський сказав, що всі члени комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на поліграфі. Частина депутатів вже пройшла цю перевірку, причому це робили в прямому ефірі. 

САП зареєструвала провадження за фактом можливого вчинення корупційного злочину нардепами від "Слуги народу".

фото - facebook.com/Igor.Ishchuk

Поліграфолог: перевірку на детекторі брехні можна проходити лише добровільно

Новини по темі