Мобільний додаток

Як непомітно тане лід, так само зникає євразійська рись – активістка про встановлення скульптури з льоду в центрі Києва

24.10.2019 р., 22:19

Карпатська рись, витесана із льоду, з'явилась на бульварі Шевченка у Києві. Акція покликана привернути увагу українців до проблем популяції цієї тварини в Україні, яка зникає так само непомітно, як тане льодова скульптура. Про це Радіо Промінь розповіла організаторка проєкту Марина Соловйова.

"Рись з'явилася вчора вночі в самому центрі нашої столиці абсолютно невипадково: таким креативний й візуально-привабливим способом ми, як організатори проєкту "Разом за природу" спільно з Всесвітнім фондом природи і його представництвом в Україні, хотіли привернути увагу до такого важливого питання, як зникнення популяції євразійської рисі. І таким самим чином, як повільно і непомітно для людського ока тане лід, так само повільно в Україні, але помітно зникає популяція цих прекрасних благородних тварин", – розповіла Марина Соловйова.

В організаторів, як зазначила активістка, немає мети лишити цю скульптуру на тривалий час: "Погода є нашим партнером і у цьому була основна задумка: сьогодні скульптура ще була і рись також ще була, а пройде три-чотири дні і скульптурка розтане. І саме через це, як на мене, доноситься наше основне повідомлення. Крім того, ця скульптура стала лише стартом нашого проекту, оскільки через два тижні у місті Моршин, де є моршинські джерела, які родом з Карпат, буде відкрита стаціонарна скульптура рисі авторства скульптора Петра Гронського, який став переможцем нашого конкурсу "Символ Карпат".

"Я впевнена, що такі акції є дієвими, більш дієвими, ніж, наприклад, стандартні постери чи дописи у фейбуці, оскільки в нас вже є рекламна сліпота, коли людина вже просто її не помічає. Щодо рисі, то вона помітна. Плюс сама акція є лише першим кроком: у нас запланована ціла низка заходів за участю Всесвітнього фонду, активних громадян, а також ювелірної компанії "Сова", яка надасть нам 500 браслетиків із зображенням рисі, які ми в свою чергу даруватимемо лідерам думок, які долучаються до нашого проекту як інформаційно, так і в якості донорів чи волонтерів", – підсумувала Марина Соловйова.

ФОТО: facebook "проєкту Разом за природу"

Як непомітно тане лід, так само зникає євразійська рись – активістка про встановлення скульптури з льоду в центрі Києва

Новини по темі