Мобільний додаток

Як український гаджет за допомогою відеоігор дозволяє відновитися після травми чи інсульту

23.10.2019 р., 19:25

Український стартап Racoon.World створив гаджет, який допомагає відновитися після травм за допомогою відеоігор. Йдеться про ортопедичний контролер, який дозволяє під час гри виконувати вправи для реабілітації, а також програмне забезпечення для медзакладів і мобільний додаток для пацієнта. Як саме це працює український медичний стартап радіо Промінь розповіла директор з маркетингу проекту Racoon.Recovery Анна Безродна.

Програма:
Ведучі:

Чи можна відеоіграми вилікувати травму?

Основне питання в тому, що треба зробити реабілітацію більш залучаючою. Коли людина має такий випадок як інсульт або травма руки, процес реабілітації складається з того, що з місяця в місяць, з дня в день вона робить ті самі вправи. А якщо використовувати нашу розробку, то тими самими рухами, які тобі прописав фізіотерапевт, ти можеш грати у відеогру і таким чином відновлювати моторику руки.

Чи можна вилікуватись, граючи у звичайні ігри?

Так, це унікальний алгоритм проєкту: наш контролер можна під'єднати абсолютно до будь-якої гри, яка є на комп’ютері. Секрет в тому, що замість того, аби натискати клавіші на клавіатурі: ти рухаєш рукою, робиш ті вправи, які тобі прописав фізіотерапевт, і таким чином відновлюєшся. Тобто, наприклад, нахиляючи руку вліво, ти можеш повертати автомобіль вліво тощо.

З чого складається гаджет?

Контроль стану, на зразок фітнес-браслету, в нашому проєкті буде присутнім. Але насправді ми ще маємо датчик, який можна буде прикріпити на зап'ясток, на плече, далі будемо масштабуватися на все тіло. А невеличкий браслет із сенсором на ньому виступає як своєрідний контролер: він передає інформацію на комп’ютер про положення руки, ноги чи іншої частини тіла і паралельно з цим відбувається стеження за тим, що відбувається з пульсом людини, щоб зрозуміти, чи є якийсь зв'язок між психічним станом на даний момент і ефективністю реабілітації.

Чи гаджет дозволить прискорити реабілітацію?

Питання полягає не в тому, чи скорочується в кілька разів процес реабілітації, а в тому, що за цей самий час людина, якій треба робити, наприклад, згинання руки вліво, за годину часу робить більшу кількість вправ і не помічає болю. Тому фактично ми не можемо казати про скорочення в енну кількість разів, але можемо говорити про більшу кількість рухів під час кожної сесії, коли людина робить вправи.

Чому проєкт називається Racoon.Recovery?

Наш проєкт називається Racoon.Recovery не випадково: "racoon" в перекладі з англійської означає "єнот", а в цієї тваринки найбільш спритні та гнучкі пальці зі всього тваринного світу, в порівнянні навіть з людиною. Тому, оскільки ми прагнемо відтворити моторику рук, надихнулися рухливістю пальчиків єнота. Та й наші користувачі дуже люблять цю тваринку.

Що потрібно, щоб скористатись гаджетом для реабілітації?

Якщо мова йде про відновлення вдома, то людині треба мати комп’ютер з мінімальними потребами, який має блютуз та доступ до інтернету. На комп’ютер встановлюється програмне забезпечення, в якому пацієнт бачить свій прогрес, список ігор, в які він грає. З боку пацієнта це виглядає плюс-мінус як класична відеогра, але іншими рухами тіла. В той самий час всі ці датчики, зокрема, контролери, сенсори, які чіпляються на інші частини тіла збирають в режимі реального часу дані про рухи пацієнта і надсилають їх на сервер. Через сервер до них має доступ також фізіотерапевт, який на своєму комп’ютері чи планшеті може зайти в акаунт своїх пацієнтів і подивитись інформацію про них.        

ФОТО: Українське радіо

Як український гаджет за допомогою відеоігор дозволяє відновитися після травми чи інсульту

Новини по темі