Мобільний додаток

Як виправити вади мовлення в дорослому віці – розповідає викладачка техніки мовлення

23.10.2019 р., 19:50

Чи можливо "поставити" звуки мовлення в дорослому віці, чому в цьому не допоможуть скоромовки та що робити тим, хто хоче гарно розмовляти, Радіо Промінь розповіла радіоведуча, викладачка техніки мовлення, винахідниця власної техніки "Йога для голосу" Світлана Василенко.

"Я за те, щоб батьки наполягли на тому, щоб дитина отримала всі якісні звуки десь до першого класу, а якщо говорити про звук "р" – то до восьми років. Якщо так не сталось, адже не всі люди чують, коли звук з вадами: для батьків вони можуть звучати нормально, а для логопеда чи експерта з техніки мовлення – ні,варто пам'ятати, що "зробити" всі звуки і поставити красиву вимову можна і в 20, і в 30, і в 60 років", – розповіла Світлана Василенко.

Переважна більшість людей, за словами радіоведучої, які приходять до нкї на консультацію стосовно мовленнєвих проблем, на запитання: "Які звуки вам не подобаються, як вони звучать?", зазвичай називають зовсім не ті звуки, які в них звучать неправильно: "Це через те, що не у всіх людей добре розвинений фонематичний слух. Це одна із причин, чому ми не завжди можемо повторити звук іноземної мови".

"Щодо окремих способів "поставити" звуки, я категорично не раджу скоромовки: вони хороші лише для тих, хто хоче навчитись говорити швидко. Скоромовки класні для того, щоб виставити собі тонування, тембрально погратися. Проте я категорично проти них, коли вам треба поставити звук, тому що ви його не ставите, а просто заганяєте в автоматизовану систему. Ви використовуючи його у мовленні, ще більше ускладнюєте собі вимову. Викорінити такий звук дуже складно", – зазначила Світлана Василенко.

Читайте також: Щоби бути гарним оратором, говоріть те, у що ви вірите і в чому обізнані — поради експертів

Також вона дала кіька порад щодо того, як діяти, тим людям, які хочуть навчитися красиво говорити: "Найперше що треба зробити – знайти в інтернеті техніки дихання і навчитися правильно дихати діафрагмою. По-друге, треба читати вголос: будь-яка людина читати вголос і записувати себе на диктофон буквально 3-5 хвилин. Ще одна класна штука чути себе – переказувати матеріал. Тут два плюси: по-перше, ви тренуєте дикційний апарат, а по-друге – повторюючи, ви шукаєте нові слова, формуєте нові конструкції і таким чином тренуєте активне слухання".       

ФОТО: pixabay

Як виправити вади мовлення в дорослому віці – розповідає викладачка техніки мовлення

Новини по темі