Мобільний додаток

У Чернівцях стартує фестиваль комедії "Золоті оплески Буковини"

19.10.2019 р., 09:10

У Чернівцях 19 жовтня розпочнеться XIV фестиваль комедії "Золоті оплески Буковини". Про це в ефірі Радіо Культура розповів Юрій Марчак, директор фестивалю, заслужений працівник культури, директор-художній керівник Чернівецького академічного обласного театру ім. Ольги Кобилянської.

"Цього року нас підтримує Спілка театральних діячів України, це вперше і ми дуже вдячні, що вони відгукнулися і є співорганізаторами нашого фестивалю. У нас будуть п’ять колективів, які вперше будуть на нашому фестивалі, це колективи з Черкас, Херсона, Хуста, Маріуполя і з Бухареста. Цьогоріч у нас два румунські колективи: з Бухареста і Ботошан", — повідомив Юрій Марчак.

За його словами, глядачам представлять не лише комедійними виставами, фестиваль буде сповнений відповідного настрою — "кохання". Фестиваль розпочнеться виставою "Жіноча логіка", а завершиться спектаклем "Момент кохання". І чи не в кожній виставі йтиметься про кохання.

У рамках фестивалю відбудеться майстер-клас по сценічній інженерії "Механічне використання декорацій на планшеті сцени".

"Це обмін досвідом. На сьогодні кожен театр має певний досвід інженерії і механіки сцени. Побувавши у місті Ганау, де відбувалися "Перспективи театрів". Це проект "Європейські історичні театри", до якого входять 12 ліній (маршрути), а наш театр входить в лінію Чорного моря, ми запропонували нашим колегам зустрітися у рамках фестивалю обговорити механіку сцени, а це механізми, які використовуються, як в декораціях, так і на сценічному майданчику без електроприводу", — резюмував Юрій Марчак.

XIV фестиваль комедії "Золоті оплески Буковини" триватиме до 30-го жовтня. На фестивалі працює журі — провідних акторів, режисерів, театральних критиків та мистецтвознавців. Відкрите обговорення вистав відбувається щовечора, під час обговорення присутні не тільки члени журі та актори, але й глядачі. 

фото - facebook.com/dramtheater

У Чернівцях стартує фестиваль комедії "Золоті оплески Буковини"

Новини по темі