Мобільний додаток

Соціолог: зубожіння — це не про Україну

17.10.2019 р., 16:50

Про те, чи дійсно Україна подолала зубожіння, говорили в Міжнародний день боротьби з бідністю в ефірі Українського радіо з завідуючою відділом дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Людмилою Черенько.

Експертка впевнена, що в країні відбулися позитивні зрушення стосовно бідності.

"Зрушення є. Останні два роки відбувається помітне покращення ситуації з бідністю", — зауважила Черненко.

Вона також пояснила про критерій "5 доларів на особу на добу".

"Депутати найчастіше маніпулюють саме цим показником. Але це 5 доларів не за банківським обмінним курсом, а за паритетом купівельної спроможності,який розраховують міжнародні організації для практично всіх країн світу. І за цим критерієм у нас сьогодні бідних менше 2%. Зубожіння відмінюється повністю. Ми наближаємося фактично до статистичної похибки за цим показником…" — наголосила демографиня.

"Ми вже фактично подолали бідність "5 доларів". Тому зубожіння точно — це не про Україну", — резюмувала вона.

Читайте також — Культ бідності: чи справді українці бідні?

За її словами, рівень бідності став нижчим.

"Це ми міряємо фактичний прожитковий, а не прожитковий, той що офіційно затверджений, а той, що розрахований в реальний цінах ринку, він майже вдвічі вищий за офіційний прожитковий. За цим прожитковим у нас, наприклад, була бідність в 2015-му році більше 50% відсотків, зараз 27,6%, тобто майже в два рази знизилась за останні 2-3 роки", — пояснила експертка.

"Якщо говорити про відносну бідність, то це 24% населення, ми вважаємо перебувають за межею бідності. Тобто їх споживання є нижче середніх офіційних стандартів, які склалися в  Україні. Тобто якщо більшість людей каже, що ми — бідні, це вже є певні якщо не викривлення, то не зовсім правильне відчуття себе в суспільстві. Тому що нижчі середні стандарти сьогодні споживає лише кожен 4-й українець", — додала вона.

 

Нагадаємо, 17 жовтня — Міжнародний день боротьби з бідністю.

 

Фото pixabay.com

Соціолог: зубожіння — це не про Україну

Новини по темі