Мобільний додаток

Соціологиня Ірина Бекешкіна: довіра до волонтерів навіть вища, ніж довіра до церкви

14.10.2019 р., 18:16

Про найбільш активні регіони Украни, волонтерство та нейбадужість говорили в ефірі Українського радіо з директоркою Фонду "Демократичні ініціативи", старшою науковою співробітницею Інституту соціології НАН України Іриною Бекешкіною.

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології провели дослідження щодо рівня активності громадської та волонтерської діяльності.

"Волонтерів люди цінують дуже високо. Довіра до волонтерів навіть вища, ніж довіра до церкви. Громадські організації теж оцінюють позитивно. І довіра до них переважає недовіру. Більше половини людей вважають, що громадські організації потрібні", – наголосила Ірина Бекешкіна.

Вона додала, що, на жаль, не так багато людей приєднуються до волонтерської діяльності. Так, згідно дослідження, волонтерською роботою минулого року займалося 9% громадян.

"Не скажу, що це так мало, але ця цифра приблизно не зростає. Стільки ж було в 2012-му році – 10%", – пояснила Бекешкіна.

"Що істотно змінилося після Революції Гідності – майже вдвічі зросла кількість громадян, які давали гроші чи якусь матеріальну допомогу не лише на армію, а взагалі давали на якісь громадські потреби. З 26% до 47%. Тобто різко зросла… Зараз воно знизилося до 21%. Очевидно, що люди вважають, що їхня допомога вже не так потрібна", – додала вона.

Ірина Бекешкіна наголосила, що не варто думати, що від людей нічого не залежить:

"Від нас залежить. Я хочу нагадати, що і в Революції Гідності, і в Помаранчевій Революції взагалі брали участь 15% і цього було достатньо".

Щодо найактивніших регіонів, то тут статистка теж не дуже змінилась.

"Вже стандартно найбільш активний у нас є Західний регіон. Там у волонтерській діяльності брали участь 13%. І значно більше, майже половина, тих, хто давав гроші на різні громадські потреби. На жаль чим далі на Схід, тим активність падає. Хоча дуже потрібно, щоб було навпаки", – пояснила Бекешкіна.

Ірина Бекешкіна. Фото Facebook

Соціологиня Ірина Бекешкіна: довіра до волонтерів навіть вища, ніж довіра до церкви

Новини по темі