Мобільний додаток

Як не порушити правила етикету, спілкуючись в інтернеті – пояснює Анна Чаплигіна

12.10.2019 р., 17:45

Як не порушити правила етикету, спілкуючись в мережі з людьми, які не є вашими друзями? Чи варто використовувати Сaps locк та смайли у переписці і як поводити себе, коли додаєте нового друга у мережі Фейсбук? Про все це радіо Культура розповіла експертка з етикету та моделювання поведінки Анна Чаплигіна.

Правила етикету будуть доречні завжди і всюди, особливо якщо ви вважаєте себе людиною освіченою та інтелігентною. Насьогодні соцмережі впевнено посіли почесне місце в нашому житті, адже використовуються не тільки у приватному житті, а й в робочих цілях. "Етикет – це універсальні правила, які дозволять вам точно не промазати" як в реальному житті так і в мережі, – розповіла Анна Чаплигіна.  

Як стверджує експертка, спілкування в глобальній мережі має свої неписані правила: "Людина насправді може робити все, що завгодно, що не суперечить кримінальному кодексу, але це або сприятиме вашому просуванню, або ні. Якщо, наприклад, ваша публічна соціальна роль вагома, або якщо ви претендуєте на роль лідера, керівника, то  фото у купальнику може применшити вашу авторитетність".

"Якщо брати переписки в інтернеті, наприклад, в мережі Facebook? То використання верхнього регістру сapslock свідчить про те, що ми кричимо на письмі, тому використовуйте ці літери дуже рідко, якщо це питання життя і смерті. Хоча й в такому випадку краще подзвонити. Раджу не зловживати великими літерами, краще виділіть текст курсивом, жирним, підсвітіть його кольором. Або напишіть одне слово: "ВАЖЛИВО", а далі – звичайним розміром. Адже ви не знаєте, як людина, яка отримає повідомлення,  "розшифрує" ваше послання", – зазначила Анна Чаплигіна.

Також експертка звернула увагу й на те, чи варто в кінці повідомлень в месенджерах ставити крапку: "Я, наприклад, не можу її поставити. Це виглядає, як я тобі написала і крапка. Насправді, якщо ви спілкуєтесь з людиною, яка вища за вас посадою або важливіша у цій комунікації, просто придивіться, що робить вона і повторіть".

"Також коли ви додаєте людину до друзів і нічого при цьому не пишете, то не треба дякувати, коли вам додали. Проте варто в подальшому підключатись до коментування. Адже часто люди кажуть: "Я не розумію цього натовпу людей, які додаються у друзі і ніде не проявляються. Хоча б "лайкайте" дописи того, до кого ви постукали у друзі", – пояснила експертка.

Окремо часто виникає питання щодо стилю та грамотності письма вашого співрозмовника: "Завжди можна помітити, чи це мимодрук, ми помилка. Ми ніколи не робимо зауважень, якщо людина нам не надто близька і може сприймати наше зауваження як образу. Проте в голові ми все одно ставимо галочку, що на якусь позицію ви не порадите цю особу. Також драждиве питання й того, чи варто включати в переписку "смайли": коли ви розумієте, що людина з того боку монітору правильно сприйме  те, що ви зашифрували у смайлах. Загалом не варто використовувати їх з першого разу. Треба зменшувати дистанцію і коли ви вже стаєте зрозумілі один одному, можна додавати емоції. Це працює так само, як і в живому спілкуванні".

Щодо нічних переписок, експертка розповідає, що якщо все горить і тільки ця людина може нас врятувати - то краще подзвонити, але не писати. "Етикет в тому, щоб подумати про іншу людину". Бувають такі ситуації коли "я відправив повідомлення, не захоче не відповість", а людина граючись з дітьми і прочитавши ваше повідомлення по роботі в голові почне про нього думати, хвилюватись як відповісти на нього зранку і це може зіпсувати вам вечір з рідними.

ФОТО: pixabay

Як не порушити правила етикету, спілкуючись в інтернеті – пояснює Анна Чаплигіна

Новини по темі