Мобільний додаток

Для українців, які виїхали, такі фестивалі, як ковток повітря — музикант про український фестиваль в США

11.10.2019 р., 13:40

Про український фестиваль, який пройшов у місті Белв'ю в Сполучених Штатах Америки, в ефірі Радіо Культура розповів музикант, співак, композитор, співорганізатор українських фестивалів Роман Ващук.

"Це третій за рахунком фестиваль, який відбувався в штаті Вашингтон, в місті Белв'ю. Можливо, це місто не таке відоме, як Сієтл, але воно знаходиться поруч, є сучаснішим і мешканці Сієтлу проводять своє дозвілля саме там, якщо є така можливість. Було дуже багато людей, хоча я й не знаю, скільки точно тисяч. Також я бачив багато американців і загалом людей різної національності. З України була переможниця "Голосу країни-2019" Оксана Муха", — розповів Роман Ващук.

За словами музиканта, цей фестиваль організовувала українська громада й почесний консул Валерій Голобородько: "Я був вражений тим, що на фестивалі представлена не тільки українська музика, але й одяг, їжа. Це був шматочок України в центрі штату Вашингтон. Люди спілкувались українською мовою, були представники влади, виступали сенатори. Також я знаю, що збирали кошти для воїнів".

"Я впевнений, що й американці були зацікавлені в цьому фестивалі. Адже він відбувається не вперше і є підтримка й допомога зі сторони адміністрації міста. Але особливо мені сподобалась організація. Організатори молодці, адже не забувають свою мову, культуру, намагаються допомогти Україні, зокрема, й через збір коштів для людей в Україні, які потребують реабілітації", — поділився Роман Ващук.

Він наголосив на важливості таких заходів для українців, які проживають в Сполучених Штатах: "В Україні люди знаходяться на своїй території, постійно мають можливість чути українську мову, виконувати пісні. Там люди дуже цікавляться Україною, дивляться новини, моляться за нашу державу. Тому такий фестиваль для українців, які виїхали, як ковток повітря. Це згадки з дитинства, які мають емоційні та чуттєві риси".

Фото: 5 канал

Для українців, які виїхали, такі фестивалі, як ковток повітря — музикант про український фестиваль в США

Новини по темі