Мобільний додаток

Великого резонансу в суспільстві справа Пашинського не викликала — Олещук про версію "відволікання уваги"

9.10.2019 р., 13:20

Кандидат політичних наук Петро Олещук не побачив великого резонансу в суспільстві у зв’язку зі справою Сергія Пашинського, вона зацікавила лише нинішніх однопартійців та його колишніх політичних соратників. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

"Справа була досить резонансною, участь екснардепа в ній була однозначною, і я думаю, що якби на місці колишнього народного депутата опинився звичайний громадянин, він, швидше за все, поніс би якусь відповідальність. І було б дивно, якби до цієї справи не повернулися після зміни влади", — зазначає політолог.

Окрім цього, стверджує політолог, справа Пашинського серйозно зацікавила лише людей з його оточення, адже він — фігура досить одіозна.

Читайте також — У партії "Європейська Солідарність" рішення щодо Пашинського вважають політичним

"Пашинський — це фігура досить одіозна, і серйозно його ніхто не захищає. І я не думаю, що це може викликати якусь велику реакцію. Якби, дійсно, були відкриті справи проти когось, хто асоціюється з цим новим протестом, можна було б про щось говорити. Я не побачив аж якогось великого резонансу в суспільстві у зв’язку з цією справою. За великим рахунком, вона зацікавила лише нинішніх однопартійців Пашинського та його колишніх політичних соратників, а також його різких критиків. Але таких людей, насправді, не так і багато", — стверджує Петро Олещук.

Він переконаний, що Сергію Пашинському вигідно перевести це все у величезну політичну справу.

"Пашинському як одіозному політику вигідно апелювати до Портнова як до ще більш одіозного політика. Але ми повинні розуміти, що якщо Портнов це насправді ворог Пашинського, це ніяк не означає, що Пашинському є якесь виправдання для його кроків чи його дій", — наголосив Петро Олещук.

Нагадаємо, що 7 жовтня суд взяв Сергія Пашинського під варту на два місяці без права внесення застави. На арешті колишнього нардепа наполягали прокурори. Його адвокати кажуть, що підозра безпідставна, бо жодного обґрунтованого доказу прокурор не надав. Сам Пашинський у суді сказав: винним себе не вважає. Каже, що вистрілив у В'ячеслава Хімікуса, щоб захистити свою сім'ю. 

Пашинського підозрюють у заподіянні тілесних ушкоджень. Йдеться про інцидент на Київщині 31 грудня 2016 року. Тоді, за версією слідства, Пашинський вистрілив у ногу В'ячеславу Хімікусу. Пістолет екснардепа був нагородним. У 2017 справу закрили, бо не побачили складу злочину. Натомість справу відкрили проти Хімікуса. За його версією: допомагав водію вибратися зі снігу. Потім під'їхала незнайома йому жінка, вони посварилися. Жінка поїхала, а через деякий час на місці з'явився Сергій Пашинський.

"Я йому сказав: "Кинь зброю". Відповіді не було. Б'ю пляшкою по голові й отримую вистріл. Якби не вдарив, тут би не стояв. Рука пішла вниз і попав у ногу", — сказав Хімікус. 

Петро Олещук, фото - facebook.com

Великого резонансу в суспільстві справа Пашинського не викликала — Олещук про версію "відволікання уваги"

Новини по темі