Мобільний додаток

Фронтмен "5 Vymir" про новий альбом: хотіли зробити його трішки помпезним

4.10.2019 р., 11:15

Гурт "5 Vymir" відновив "золотий склад" і випустив новий альбом — ЕР "Карма". Про нове дітище та цікавинки платівки розповів в ефірі Радіо Промінь фронтмен і гітарист колективу Костянтин Почтар.

— Кілька місяців тому в цій студії ти дуже стисло розповідав про роботу над новим матеріалом. Зате зараз, коли реліз відбувся й пісні, як то кажуть, пішли в народ, можна говорити про все без усіляких пересторог. ЕР "Карма" — це 4 пісні й 4 учасників "виміру". Нарешті Семен Терещенко знову у вашій банді. Як саме відбулося його повернення?

Ми подзвонили йому і сказали, що "чувак, може вже годі?", і він сказав: "Так, чуваки, напевно, годі".

— Тобто не довелося Семена вмовляти? Дивіться, поки "5 Vymir" був поставлений на паузу, кожен з учасників знайшов для себе справу. Семен був у серіалі, Вадік у студії на Липках та саундтреці Князя Володимира, Костянтин подорожував Європою. А що весь цей час робив Рома-басист?

Він купив собі квартиру не так давно. Він був зайнятий ремонтом, як я розумію.

— Тобто навколо музичні справи були?

Це дуже музичні справи, просто музика трошечки іншого калібру і ґатунку. Такий індастріал.

— На альбомі "Місто ліній" ви поєднали мінімалізм та абстракцію. А от яку характеристику кількома словами дасте нинішньому альбому?

Ми хотіли зробити його трошечки помпезним. Помпезним. Треба правильно виговорити це слово.

— Може, все ж таки бомбезним?

Бомбезним? Це все-таки справа не музикантів — кидати бомби. Стосовно ЕР "Карма" — ми втілили в ньому всі ідеї, які відкладали дуже довго. Ми нарешті долучили до складу струнну секцію і духову секцію. Ми там трошки поекспериментували з електронікою. Нарешті в нас вийшло зробити це, за що я дуже вдячний колегам, — ми нарешті записали пісню з акустичною гітарою, що я не мусив всі свої акустичні пісні грати самостійно в сольному проєкті. І довелося нам її зробити. Це пісня "Хмари". Вона вийшла топова. Записали ми туди дитячий хор. І взагалі зробили дуже всього багато.

— "Хмари" була першою записана для альбому, але відкриває "Карму" "Магія". І тому пропоную почати з неї, такої фанкової. Ви написали, що від першої демки, від акустики до фінальної версії без жодної гітари, трапилося багато всього. Що трапилось? Що за східні мотиви й звуки? І як ви тут утрималися взагалі від гітар?

Я, по-моєму, просто прийшов на репетицію. Ми тоді були втрьох з басистом і барабанщиком, нашого клавішника не було. Я щось завтикав і не взяв гітару. Я прийшов у студію, думав, що вона в мене там, а там її немає. Там було тільки фортепіано. І я кажу: ладно, чуваки, давайте тоді я сяду за клавіші. Я останній рік, поки не грав у "5 Vymir", грав на клавішах, грав на фортепіано і трошечки прокачав свої скіли. Ми сіли й почали грати. Ясно, що коли ти граєш з фортепіано — це трошки інша штука. Пацани взагалі стали грати хіп-хоп. І у нас от так вийшло те, що вийшло.

Костянтин Почтар. Фото Facebook 

Фронтмен "5 Vymir" про новий альбом: хотіли зробити його трішки помпезним

Новини по темі