Мобільний додаток

Етнологиня Оксана Косміна пояснила, чому закликає українців не носити автентичний одяг

3.10.2019 р., 13:55

Етнологиня, наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Оксана Косміна в ефірі Радіо Культура пояснила, чому в соціальних мережах поширює меседжі #янеріжуавтентики та #яненошуавтентики з закликом не носити автентичні речі.

Етнологиня пояснила, чому закликає не носити автентичний одяг.

"Автентика — це вироби, які створені щонайменше 50 років тому. Мої меседжі спрямовані на те, щоб люди усвідомили, що цього робити не варто. Давній текстиль має ваду бути дуже крихким, нестабільним, і навіть від довгого висіння на "плечиках" у шафі протирається і рветься. Тому, як на мене, це виглядає трохи по-варварськи", — сказала Оксана Косміна.

Оксана Косміна наголосила, що варто обирати альтернативні варіанти.

"Якщо ми так любимо нашу культуру, якщо хочемо одягнути етнічне, то є й інші способи це зробити. Можна відшити самому, замовити комусь або зробити інші імітаційні прийоми вишивки. Можна використати машинну вишивку, і у цьому нічого поганого немає, якщо витримані кольори, стиль, регіон тощо", — зазначила вона.

Етнологиня зауважила, що також потрібно доглядати й за іншими предметами побуту.

"Автентична стара річ теж потребує догляду, і якщо ми не будемо за нею доглядати і покладемо в якесь вологе місце, то вона зіпріє, зітліє і просто зіпсується. Якщо щось декоровано вовною і ви недогледите, міль пролетить, і все це поїсть. Подумайте, чи варто це купувати, якщо ви не знаєте, як доглядати за цими речами", — додала Косміна.

Читайте також — Дизайнер Христина Патик: багатошаровість, яка є трендовою, співзвучна з етнікою

Оксана Косміна також зазначила, що часто колекціонери пропонують зробити фотосесії на фоні музеїв у автентичному одязі зі свої приватних колекцій, а це призводить до того, що одяг зношується і руйнується.

"Є багато випадків, коли новоспечені колекціонери у погоні за модою та бажанням бути, як всі, накупили собі автентики, поклали, а воно зіпсувалося, і потім викидається. Часто люди, які мають приватні колекції автентики, влаштовують дефіле, пропонують фотосесії. І таким чином, одяг зношується і руйнується", — пояснила вона.

Етнологиня порадила: якщо у вас збереглася автентична вишиванка, то краще зробити копію виробу і носити саме її. Оригінальну річ варто зберігати та відповідно за нею доглядати. 

Фото — facebook.com 

Етнологиня Оксана Косміна пояснила, чому закликає українців не носити автентичний одяг

Новини по темі