Мобільний додаток

Віктор Ягун про реформу СБУ: спецслужба не може бути правоохоронним органом

2.10.2019 р., 20:12

Заступник голови СБУ 2014–2015 років, військовий та громадський діяч Віктор Ягун прокоментував в ефірі Українського Радіо процес реформування Служби безпеки України.

Відбувається реформа Служби безпеки України, очільник СБУ Іван Баканов визначив пріоритетом наближення СБУ до кращих моделей спецслужби держав-членів ЄС і НАТО.

Віктор Ягун вважає, що проблема полягає в концептуальному підході до реформування Служби безпеки. Головне — забрати в органу правоохоронні функції й стати справжньою спецслужбою.

"Служба безпеки всі наші 28 років Незалежності була правоохоронним органом. Проблема в тому, що спецслужба не може бути правоохоронним органом, це — два взаємовиключних моменти. Бо спецслужба має керуватися законами. Наприклад, такі закони, як Про контррозвідувальну діяльність, Про розвідувальну діяльність. І це є концептуальним. У нас просто дуже багато функцій, які виконує Служба безпеки, це насправді правоохоронні функції", — говорить Віктор Ягун.

Ефективність роботи Служби безпеки України, на його думку, демонструє спокій всередині країни на контрольованих територіях. Не можна знищувати ті лінії, які добре працюють, але якщо це правоохоронні функції, їх необхідно передати іншим компетентним органам. 

"В жодному разі цього не можна зберігати під різними назвами в самій структурі СБУ. Тому що якщо ми знову зробимо "монстра" під назвою "спецслужба з правоохоронними функціями", ми залишимо те саме, що й було", — говорить ексзаступник голови СБУ.

Ймовірне повернення Служби зовнішньої розвідки в управління СБУ Віктор Ягун вважає ризикованим, адже першопочатково за мету ставилося навпаки — роз’єднання структур з-під одного управлінського центру, щоб не створити ще один КДБ.

Віктор Ягун про реформу СБУ: спецслужба не може бути правоохоронним органом

Новини по темі