Мобільний додаток

Сергій Костинський: рішення щодо ліцензії каналу 112 — це не про свободу слова, а про розвиток місцевого мовлення

1.10.2019 р., 11:50

Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення роз'яснив у студії Українського радіо ситуацію з каналом "112 Україна", якому днями не продовжили ліцензію на цифрове мовлення.

Сергій Костинський пояснює, що у 2011 році відбувся конкурс на регіональне мовлення в цифрі — так званий, стандарт Т2 (стандарт DVB-T2). У цьому конкурсі брали участь понад 40 місцевих і регіональних телеканалів. Усі вони програли п’ятьом телеканалам, які були створені за місяць до цього конкурсу в Києві. 

"Дивним чином ці п'ять телеканалів, які не мали, я гадаю, студій, штату, перемогли зі своєю програмною концепцією регіональних мовників, які залишилися без цифрових ліцензій. І згодом ці п'ять телеканалів, такі як ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ", — почали ретранслювати 112-й телеканал, і таким чином, на регіональних частотах був створений загальнонаціональний інформаційний мовник, а місцеві мовники залишилися ні з чим", — пояснює член Нацради. 

За його словами, з такою маніпуляцією Національна рада не погодилася. Шість років тривала боротьба: перевірки, попередження, штрафи, суди.  Минулого року термін дії цих ліцензій завершився, але була ухвала суду, яка заборонила Національній раді розглядати це питання. Її розблокували лише нещодавно, і долю частот було вирішено: вони мають бути винесені на конкурс для регіонального і місцевого мовлення, щоб їх могли виграти котрісь із понад 30 телеканалів по всій Україні, які чекають на це і не мають цифрових ліцензій.

"Канал 112 не зникне після того, як ми не продовжили цієї ліцензії, а місцеві телеканали, у яких є аудиторія, які люблять мешканці Полтави, Львова, Чернівців, Кременчука — ці телеканали можуть зникнути без цифрових ліцензій, тому що аналогова технологія припиняє свою роботу з 31 грудня цього року. Тому для нас принципово було поставити крапку. І ми її поставили. Чекаємо на оскарження нашого рішення в суді й, відповідно до цього, будемо виносити ці частоти на конкурс для того, щоб перемагали місцеві мовники та працювали", — говорить Сергій Костинський.

Читайте також: Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою — Сергій Костинський

Він запевняє: це рішення — не про свободу слова чи про "наступ" на канал "112 Україна".  Це про імпульс з розвитку саме місцевого і регіонального телевізійного мовлення.

"Коли до нас приїдуть євродепутати, ми зможемо показати всі судові рішення, де суди підтверджують, що було змінено програмну концепцію і фактично, на мою думку, було у місцевих мовників вкрадено частоти", — зазначає член Нацради.

Що стосується маніпуляцій у контексті каналу "112 Україна", Сергій Костинський зазначає, що Нацрадою вивчаються певні епізоди, які містять ознаки розпалювання ворожнечі, але зараз ці питання не винесені на розгляд Національної ради. 

Він звертає увагу, що єдиний подібний кейс — це канал NewsOne, щодо якого подано позов про анулювання ліцензії.

Читайте також: Канали, пов'язані з Медведчуком, мають монополію на тлумачення реальності — медіа-аналітик

На початку вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії для телеканалу NewsOne за мову ворожнечі в ефірі. Телеканал заявив, що розцінює це звернення "як наступ на свободу слова в Україні, впровадження цензури та спробу нової влади витіснити незалежні засоби масової інформації з телерадіопростору України".

У червні стало відомо, що телеканал ZIK придбав народний депутат з фракції "Опозиційна платформа - За життя" Тарас Козак. До цього він уже був власником телеканалів "112 Україна" та NewsOne.

Сергій Костинський: рішення щодо ліцензії каналу 112 — це не про свободу слова, а про розвиток місцевого мовлення

Новини по темі