Мобільний додаток

Науковці хочуть розібратися, що саме змушує людину вірити в те, чого вона не бачить – нейрофізіолог

29.09.2019 р., 13:10

Про те, навіщо науковці досліджують питання віри, розповів нейрофізіолог Дмитро Ісаєв.

Дмитро Ісаєв розповів, що питання віри цікаве для науковців, незалежно від того, представником якої релігії є людина.

"Я говорю про те, як людина доходить до висновку, що воно є чи його нема. Віра – це не належність до релігії, віра – це властивість людини, її здібність. І при дослідженні віри немає значення, про яку релігію йдеться", – наголосив нейрофізіолог.

Він пояснив, що науковці намагаються з’ясувати не тільки те, які саме процеси відбуваються у мозку віруючої людини, але й те, для чого здатність вірити потрібна людині.

"Якщо людина вірить у щось, чого вона не бачить, у її мозку відбуваються специфічні процеси, – зазначив Дмитро Ісаєв. – Ми сприймаємо світ таким чином, що нам здається, що там є надприродні явища. І науковцям цікаво дізнатися, що саме змушує людину вірити у те, чого вона не бачить, як це розвивається та для чого це потрібно".

Читати більше Такої моделі плюралізму, як в Україні, немає ніде в Європі — релігієзнавець Хосе Казанова.

Як підсумував нейрофізіолог, дослідження мозку відкрило деякі біологічні основи, що дозволяють пояснити феномен віри, а медитації та молитви можуть мати безпосередній вплив на активність мозку, що використовують, як додаткову терапію при неврологічних розладах.

"Зазвичай під час молитви змінюється активність головного мозку. Вона, як досліджено, активізується у фронтальній ділянці кори, яка відповідає за наші думки. Людська свідомість, відчуття правильного і неправильного, воля асоційовані саме з цією ділянкою. Мозок не можна вимкнути від сприйняття реальності, але під час щирої натхненної молитви чи медитації реально дійти до особливого стану – його можна визначити як стан між відпочинком та сном. У цей час свідомість відгороджується від усього матеріального".

Дмитро Ісаєв — один із найкращих електрофізіологів України. Він працював у США та ОАЕ, був учасником численних світових наукових конференцій. Роками раніше нейрофізіолог разом з іншими українськими науковцями долучився до ініціативи з урегулювання порядку обмеженого контрольованого обігу канабісу для наукової діяльності в Україні. Протягом близько п’яти років Дмитро Ісаєв вивчав, зокрема, вплив канабіноїдів на клітини нервової системи.

Фото з Фейсбуку події "Релігія та мозок"

Науковці хочуть розібратися, що саме змушує людину вірити в те, чого вона не бачить – нейрофізіолог

Новини по темі