Мобільний додаток

У скандалі з Трампом для Зеленського головне – мінімізувати ризики у відносинах з європейцями – експерт

25.09.2019 р., 19:59

На сайті Білого дому оприлюднено розшифровку стенограми розмови американського президента Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським. Після цього для українського президента завданням номер один є мінімізувати ризики у відносинах з європейськими партнерами. Про це Українському радіо заявив доцент Інституту міжнародних відносин, експерт Інституту суспільно-економічних досліджень, директор Центру дослідження міжнародних відносин Микола Капітоненко.

"Трамп так легко погодився на публікацію стенограми, тому що там немає нічого, щоб компрометувало жодну зі сторін. Американський президент вважає, що на цьому питання можна закривати й він виходить із виграшем для себе. Проте демократи не закриють цього питання, це важливий передвиборчий козир для них. І вони будуть відігрувати його до виборів, незалежно від того, чи є це юридичним аргументом в процесі імпічменту. Бо їм важливий політичний аспект. А хто виграє – побачимо наступного року", – розповів Микола Капітоненко.

На його думку, зі змісту стенограми нічого не випливає: "Найбільш неприємна частина розмови – це та, що стосується європейців, але й вона більш-менш коректна. Зрозуміло, тут ідеться про те, що Європа має нести більшу відповідальність за свою безпеку, але Трамп це й так озвучував".

"Те, що згадували сина Байдена й українського прокурора, так, згадали це питання, на яке Трамп хотів звернути увагу. Якщо є бажання, тут можна побачити тиск, а якщо немає – й не побачити. Нічого однозначного тут немає, на мій погляд", – констатував експерт.

Микола Капітоненко наголошує, що Трамп натякнув Володимирові Зеленському про бажаний хід подій, проте питання, як український гарант мав себе поводити: "Моя загальна порада була не втягуватись в американські розборки, бо це погано закінчиться. І справа тут не у відсутності досвіду в Зеленського. Я можу нагадати, що попередні наші діячі, досвідчені політики, не змогли цього уникнути і зробили невірні ставки на попередніх виборах. Чи повинні ми допомагати американському президентові, який натякає, що не проти такої допомоги в обмін, наприклад, на збільшення допомоги зі сторони США для України, на посилення тиску на Росію? Це не таке просте запитання. Теоретично ми не повинні втручатися, бо можемо програти. Але ми в складній ситуації, коли нам потрібні союзники. Тому хтось може з оточення президента порадити зіграти в цю ризиковану гру і зробити ставку на майбутнього переможця американських виборів. Адже в Трампа не так вже й мало шансів перемогти".

"Американські ЗМІ залишилися незадоволені Зеленським, проте, я думаю, що ми стаємо в будь-якій ситуації залежними від обставини, що Трамп знаходиться в стані війни із медіа в США. Тому, як би не розвивалася ситуація, Україна ризикує тим, що буде виглядати не дуже добре для американської аудиторії та ЗМІ. Зараз завдання номер один для президента Зеленського – це мінімізувати ризики, насамперед, у відносинах з європейськими партнерами. Бо з Трампом навряд чи вдасться щось змінити", – підсумував Микола Капітоненко.

Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа оприлюднила його розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Цю стенограму дозволив опублікувати Трамп своїм указом від 24 вересня. Під час розмови американський президент попросив Володимира Зеленського "подивитися" на справу стосовно сина його основного конкурента на виборах Джо Байдена.

ФОТО: Facebook Миколи Капітоненка

У скандалі з Трампом для Зеленського головне – мінімізувати ризики у відносинах з європейцями – експерт

Новини по темі