Мобільний додаток

Що передбачають зміни до закону про оборону – пояснює військовий експерт

25.09.2019 р., 10:25

Президент України Володимир Зеленський днями підписав зміни до закону про оборону, ухвалені Верховною Радою. Чого чекати від законодавчих новел в ефірі Українського радіо розповів військовий експерт Олег Жданов.

"Все, що перелічено у змінах до закону, існувало й раніше, але кожна державна структура мала розробляти свій план. Мобілізаційний план розробляло Міністерство економіки, план оборони країни або можливі варіанти відсічі збройній агресії розробляло Міністерство оборони. Сьогодні це все об'єднали в єдиний документ. Я навіть більше скажу, сьогодні цей закон відображає концепцію національної безпеки й оборони. Він визначає перелік документів і планів, які будуть входити до систем національної безпеки і оборони", – розповів Олег Жданов.

За його словами, зараз головне зробити правильний розподіл між відомствами й державними структурами, хто за що відповідає: "Також сьогодні треба переформатувати Раду національної безпеки й оборони з дорадчого органу й визначити його як виконавчий орган, поклавши на нього виконання заходів з системи національної безпеки країни. Тоді це буде централізовано і вони напряму будуть подавати президентові план на затвердження, оскільки сьогодні президент затверджує плани в кожному відомстві". 

"Особливо нового нічого не передбачається. Змінюється вид агресії проти країни, яка може бути: й інформаційна війна, і кібервійна. Зараз вже низка провідних країн світу мають такі складові в своїх системах, як кібервійська або космічні війська. Змінюються виклики, змінюються способи ведення війни. Тому оновлення і доповнення стратегії відбувається, але кардинально нової системи там не буде. Сьогодні треба упорядкувати, розподілити й визначити, хто буде виконавцем і відповідачем за виконання", – пояснив експерт.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №1011, яким вносяться зміни до закону про оборону України. Згідно зі змінами, голова держави затверджуватиме план оборони країни та військово-адміністративний поділ держави. Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила цей закон ще 20 вересня, з підписом президента він повернувся 23 вересня.

Фото прес-служба ЗСУ

Що передбачають зміни до закону про оборону – пояснює військовий експерт

Новини по темі