Мобільний додаток

Чи вплине на Авакова відставка голови Нацполіції, залежатиме від кроків самого міністра – Богдан Чумак

24.09.2019 р., 21:25

Відставка очільника Національної поліції Сергія Князєва не є чимось сенсаційним у зв'язку зі скандалами та попередньою критикою. Проте відомо, що він креатура Арсена Авакова, відтак чи вплине ця ситуація на міністра залежить від його подальших кроків. Про це Українському радіо розповів голова правління громадської організації "Правозахисна ініціатива" Богдан Чумак.

"Враховуючи скандали й попередню критику, у відставці Князєва немає великої сенсації. Я думаю, що просто пан Князєв вирішив у тій ситуації зберегти своє обличчя. Також видається, що прийняв це рішення самостійно. Не думаю, що в когось був мотив тиснути на нього з цього приводу" – заявив Богдан Чумак.

Експерт вважає, що подальший розвиток подій буде полягати в тому, кого лобіюватиме система на цю посаду: "І тоді вже буде зрозуміло, матиме історія продовження чи ні. Але у будь-якому випадку суспільство буде чекати прозорого конкурсу, а не так, як це було попереднього разу, в результаті якого Князєв і очолив Національну поліцію".

"З одного боку, ситуація може зачепити й міністра Авакова. Оскільки було відомо, що Князєв – це його креатура. Але з іншого боку, тут все залежатиме від кроків самого міністра. Адже свого часу були нарікання в багатьох експертів і суспільства загалом щодо самої процедури конкурсу. Її не можна назвати чесною і неупередженою. І сама кандидатура Князєва викликала сумніви. Тому, якщо ми говоримо про новий конкурс, то вочевидь він має бути прозорим, із залученням незалежних міжнародних експертів, які зможуть дати неупереджену оцінку кожному кандидату", – зазначив Богдан Чумак.

Щодо подальшої ситуації з дружиною вже ексочільника Нацполіції, експерт радить чекати офіційних заяв: "Тут питання до органів слідства, адже ми не знаємо, за якою статтею відкрите кримінальне провадження і чи воно взагалі відкрите". 

Нагадаємо, голова Нацполіції Сергій Князєв подав у відставку з посади, яку він обіймав з лютого 2017 року. Кілька днів тому, 21 вересня, у пункті пропуску "Рава Руська Гребенне" між Україною і Польщею затримали автівку з колишньою дружиною очільника Нацполіції Вікторією Князєвою, в неї було 500 тисяч євро без необхідного декларування. Князєв заявив, що він та його колишня дружина стали об'єктами інформаційної атаки.  

ФОТО: Дзеркало тижня 

Чи вплине на Авакова відставка голови Нацполіції, залежатиме від кроків самого міністра – Богдан Чумак

Новини по темі