Мобільний додаток

При Офісі Президента створили Раду з питань свободи слова — коментує член Ради Вадим Міський

21.09.2019 р., 20:04

Програмний директор ГО "Детектор медіа", секретар Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, член Ради з питань захисту свободи слова Вадим Міський в ефірі Українського радіо прокоментував створення Ради з питань захисту свободи слова та захисту журналістів при президентові України.

"Такі органи існували при всіх президентах України, щонайменше — при останніх чотирьох, і намагалися організувати міжвідомчий діалог на цьому майданчику для того, щоб прискорити якісь питання державної політики у сфері свободи слова, або розслідування резонансних справ, які пов’язані з перешкоджанням журналістській діяльності. Наприклад, при Ющенку така Рада з питань захисту журналістів розробила порядок акредитації для всіх органів влади, які знаходяться у вертикалі президента, зокрема для обласних державних адміністрацій, що суттєво зменшило свавілля на місцях у спілкуванні чиновників з пресою. Якісь точкові корисні речі ці органи завжди робили", — зазначив Вадим Міський.

Як зауважив Міський, Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України передбачає вирішення питання свободи слова та захисту журналістів, сприяння саморегулюванню журналістської спільноти  та дотриманню журналістських стандартів.

"Цього разу спробували вийти за рамки тільки питання захисту журналістів, а швидше підійти до питання державної політики у сфері свободи слова. Окрім свободи слова та захисту журналістів, це питання сприяння саморегулюванню журналістської спільноти  та сприяння дотриманню журналістських стандартів (протидія пропаганді, доступ до інформації та правове регулювання медіаринку загалом)", — сказав він.

Експерт наголосив, що "це дорадчий орган. Сам він не буде якісь рішення ухвалювати. Він може тільки радити президенту в межах його повноважень якісь рішення приймати".

Нагадаємо, 17 липня заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив про створення Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України.

16 вересня в Офісі Президента відбулась зустріч з журналістами, де була створена тимчасова Громадська рада, до завдань якої входить розробка положення про Громадську раду з питань свободи слова та захисту журналістів.

Членами Ради від медіаспільноти стали Наталія Гуменюк, Вадим Міський, Наталія Влащенко, Павло Єлізаров, Михайло Ткач, Данило Яневський. 

На фото — Вадим Міський, detector.media

При Офісі Президента створили Раду з питань свободи слова  — коментує член Ради Вадим Міський

Новини по темі