Мобільний додаток

Озонова діра над Антарктидою зменшилася до рекордного рівня — коментує екоактивістка

21.09.2019 р., 15:20

Екоактивістка ГО "Екоклуб" Ольга Лящук в ефірі Українського радіо прокоментувала, чи може зменшення розмірів озонової діри над Антарктидою свідчити про призупинення кліматичної катастфори.

Процес "появи та розмір озонових дір ще не є остаточно дослідженими. Проте те, що вона зменшується, це гарний показник. Але стан повітря та ті кліматичні зміни, які ми можемо спостерігати вже зараз, говорять про те, що нам треба переживати не стільки про озонові дірки, а про те, що клімат вже змінюється, і це помітно", — зазначила Ольга Лящук.

Екоактивістка зауважила, що "поява озонових дір над Антарктидою зумовлений формою Землі, різницею висот, які простягаються від поверхні Землі до озонового шару. І над Антарктидою він нижчий, ближчий. Повітряні маси, які рухаються навколо Землі, заганяють наверх потоки, де концентруються шкідливі речовини".  

Читайте також: Навіщо Україні Міжнародний марш за клімат — роз'яснює екоактивістка

Як повідомляє ВВС, озонова діра над Антарктидою цього року може стати однією з найменших за останні три десятиліття. Служба моніторингу атмосфери імені Коперника (CAMS) зазначає, що наразі діра є значно меншою від тієї, яку зазвичай спостерігають в середині вересня. Так у 2019 році її площа є близько 5 мільйонів км². У 2018 році розмір діри був понад 20 мільйонів км², а у 2017 році — близько 10 мільйонів.

Фото — vselennaya.kiev.ua

Озонова діра над Антарктидою зменшилася до рекордного рівня — коментує екоактивістка

Новини по темі