Мобільний додаток

Бариста Слава Бабич: Ми скоро станемо "кавовим Лондоном"

15.09.2019 р., 14:30

Багато хто не уявляє своє життя без кави, між тим, є люди, які знають про каву набагато більше, ніж звичайні споживачі. У студії Радіо Культура секретами професії поділився бариста, чемпіон світу з приготування кави у джезві Слава Бабич.

Слава Бабич розповідає, як починається день у справжнього баристи. 

"О сьомій ранку ти повинен прийти на роботу, зробити гарну каву, спочатку собі, зрозуміти, що вона смачна, а потім, коли почнуть приходити гості, їх потрібно зустрічати з усмішкою і кавою. Це мабуть більше професія настрою, трошки акторська. Каву можна випити вдома, а у кав'ярню ти приходиш більше за настроєм, ніж за кавою", — говорить бариста.

Він ділиться секретом, як можна стати чемпіоном світу із заварювання кави:

"Багато працювати і мати гарну команду, яка завжди допомагає. В мене є супер крутий тренер — це моя дружина. В Україні відкрилося дуже багато навчальних курсів. У нас є десяток топових викладачів по всій країні, які читають курс, але він коштує багато грошей ", — говорить Слава Бабич.

Фото: Fb

У баристи повинна бути витримка, адже робота тяжка, а графік роботи 10-12 годин.  При цьому, всі гості хочуть аби обслужили їх якнайшвидше, водночас з обличчя професіонала при спілкуванні з клієнтом не має сходити посмішка та привітність. 

"Деякі люди приходять у поганому настрої, і ти розумієш, що зараз можна — підняти настрій, чи краще не чіпати. Бувають випадки коли, треба дати каву і сказати: "Гарного дня" і все", — говорить Слава Бабич.

Читати також: Що у чашці кави — розповідає біологиня

Психолог Андрій Маслюк розповів, чому люди створюють культ кави, і чому так люблять її та мають певні ритуали, пов'язані з її приготуванням. 

"Канадійці провели дослідження, в якому з'ясували, що навіть думки про каву можуть підбадьорювати мозок, давати установку, і в результаті людина мобілізується не витрачає час на розкачку, а більш активно працює. Так само американці проводили дослідження і також виявили, що аромат кави допомагає поліпшити виконання аналітичних завдань. Каву п’ють, тому що це допомагає при комунікаціях, можна поспілкуватися за філіжанкою кави. Кава — частина нашого життя", — говорить Андрій Маслюк. 

За словами баристи Слави Бабича в середньому за день доводиться заварювати до тисячі чашок, в середньому — 500-700. Тож роботи в цих професіоналів вистачає.

"Кожен другий каже: я не буду працювати "на дядю", я буду сам собі директор, відкрию свою кав'ярню, і зовсім не розуміють, як тяжко, якщо робити все правильно і чесно. Це дуже тяжко, та роботи зараз дуже багато, бо через кожних, я думаю, метрів 20, вже є кав'ярня, ми скоро будемо таким собі "кавовим Лондоном", — говорить Бабич.

Фото: Pixabay

Бариста Слава Бабич: Ми скоро станемо "кавовим Лондоном"

Новини по темі