Мобільний додаток

Директорка ГО "Відчуй" Дар'я Герасимчук: 60% випадків повної втрати слуху можна було б уникнути

7.09.2019 р., 18:45

В Україні люди розмовляють десятками мов. Але є одна мова, яку згадують не дуже часто — це жества мова. Як живеться в Україні людям, які з якихось причин не можуть говорити або мають вади слуху — про це говорили в ефірі Українського Радіо з виконавчою директоркою Громадської організації “Відчуй” Дарією Герасимчук.

Останній тиждень вересня  Міжнародний тиждень нечуючих людей, людей з порушенням слуху. У цей тиждень зазвичай проводяться масштабні акції з популяризації вивчення жестової мови і толерантного ставлення. В Україні також планують проводити заходи з популяризації вивчення жестової мови.

Наразі немає офіційної статистики щодо кількості нечуючих українців.

"На жаль, немає офіційної статистики щодо кількості людей з порушенням слуху в Україні. Ми можемо сказати про те, що це кожен десятий. Кожен десятий в Україні втрачає слух. Можливо, в цю хвилину теж",  зазначила Герасимчук.

Цю ситуацію вона пояснює відсутністю культури перевірки слуху.

"На жаль, не пропонують в обов'язкових медоглядах. Жодного протоколу немає, де вказано, що пропонують перевірку і маленьким і дорослим людям. Тому в цьому є проблема. В принципі, 60% випадків повної втрати слуху можна було попередити, якщо вчасно перевірити".

Що ж стосується статистики по жестомовним людям, то Дар’я Герасимчук називає цифру 230 тисяч жителів України.

"Це дуже орієнтовна цифра. Це принаймні ті, які є дорослими носіями жестової мови і які є членами Українського товариства глухих",  наголосила вона.

Герасимчук також зауважила, що неетично називати таких людей глухими чи людьми з вадами. Правильно говорити "людина з порушенням слуху" або "нечуюча людина", це коректно.

"У нечуючих людей найбільша проблема  це комунікація з оточуючими. І якщо оточуючі люди зрозуміють, що вивчати жестову мову потрібно, то в принципі ніяких більше проблем не буде. Не буде страху, не буде мовного бар'єру",  зазначила експертка.

Від втрати слуху страждають люди, які чують гірше, ніж люди з нормальним слухом – поріг становить від 26 дБ і вище в обох вухах. Є декілька форм втрати слуху: легка, помірна, важка та глибока. Проблеми зі слухом можуть розвиватися в одному або обох вухах, бути вродженими або набутими. Глухота – це найважча форма втрати слуху, коли люди чують дуже мало або не чують взагалі.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я вже до 2050 року кількість людей з вадами слуху може зрости майже удвічі.

Дар’я Герасимчук. Фото Facebook 

Директорка ГО "Відчуй" Дар'я Герасимчук: 60% випадків повної втрати слуху можна було б уникнути

Новини по темі