Мобільний додаток

Директорка видавництва "Наш формат": ми намагаємося видавати книги для кожного

7.09.2019 р., 19:06

Директорка видавництва "Наш формат" Ілона Замоцна в ефірі Радіо Промінь розповіла про діяльність видавництва та чи є популярними нехудожні книги в Україні.

Який формат "Нашого формату"?

"Наш формат" — це книги нехудожні. Ми видаємо non-fiction, ми намагаємося видавати книги для кожного. Часто люди думають, що книжка має бути чимось легким, розважливим, а нехудожні книжки – це щось складне. І це неправильно. Ми намагаємось переконати, що нехудожні книжки розвивають, розважаючи. Це легке сприйняття, і при цьому вище розвиваєтесь.

Як ви обираєте, яку книгу перекладатимете українською?

— Насамперед, є міжнародні рейтинги. Те, що популярне у світі, те стає популярним в Україні. По-друге, є запит читачів. Ми спілкуємо з нашими читачами з соцмережах, на фестивалях. У нас на сайті є форма, яку можна заповнити і запропонувати книжку, яку книжку хочеться прочитати українською і чому саме ви її рекомендуєте для перекладу українською мовою. У нас також є редакційна нарада. Ми створюємо довгі листи голосування, потім короткі листи голосування. Ми таємно голосуємо, потім ми збираємося на нараду і обговорюємо, чи варто перекладати. Тобто це достатньо тривалий процес.

А які книжки просили перекласти ваші читачі?

— З останнього я пам’ятаю книжку про спорт, по біг. Автор — Джурек. І перекласти цю книжку нам пропонували кілька разів. Значить, є запит. Ми вже надіслали пропозицію, отримали підтвердження і віддали її в переклад.

Чи є у тебе книга, яку ти хочеш прочитати українською?

— Українською я хочу прочитати книжку про подорожі. Зараз ми активно підбираємо книжки про подорожі. Ми обрали одну книжку про скандинавські країни, і я дуже хочу, аби ми її видали. 

Згідно з статистикою Центру Разумкова за 2018 рік, кожен третій українець не прочитав жодної книжки за рік. Ти погоджуєшся з цим?

— Погоджуюсь, тому що середній тираж наших книжок 2,5-3 тисячі, а в Україні живуть від 30 до 41 мільйона.

І тому ви влаштовуєте гаражні розпродажі?

— Так. Люди часто говорять, що вони не купують книги, бо це занадто дорого. І тому ми влаштовуємо такі гаражні розпродажі, намагаємось максимально про них інформувати всіх, що тут можна купити книжки дешевше.

Ви публікуєте багато іноземних авторів, а який відсоток українських авторів у вас з’являється? Чи є у вас квоти?

— Квот у нас немає. Ми з радістю будемо видати українських письменників, але ми видаємо нехудожню літературу. І українців, які пишуть non-fiction, насправді дуже мало. Вони просто ще не навчилися це робити, вони зараз вчаться. Тому ми працюємо з близько десятком українських авторів, які пишуть для нас книжки non-fiction. Зараз у нас в портфелі є дві книжки: "Військо-морська міць" Максима Паламарчука та "Тут клює" українського інвестора Дмитра Томчука.

Фото — pexels.com

Директорка видавництва "Наш формат": ми намагаємося видавати книги для кожного

Новини по темі