Мобільний додаток

Як Вищий антикорупційний суд обирає справи до розгляду — пояснює Микола Хавронюк

6.09.2019 р., 12:59

Про початок роботи Вищого антикорупційного суду говорили в ефірі Українського Радіо з експертом Центру політико-правових реформ Миколою Хавронюком.

Хавронюк розповів, що судді не визначають, які справи розглядати першими, а які залишати на потім.

"Це питання дуже технічні. Коли справи доходять до суду, вони потрапляють спочатку в канцелярію. І працівники апарату мають перевірити комплектність за описом: чи всі матеріали, які надсилалися, надійшли. Лише після того, як вони це зроблять, справу можна передати на автоматизований розподіл. Після цього вона потрапляє на ту чи іншу трійку суддів. І потім  судді, які отримали справу, призначають її до розгляду", — пояснив він.

"Таким чином все зроблено для того, щоб не можна було в ручному режимі втрутитися і визначити, яку справу розглядати першою, яку другою. Як вже вийде", — додав експерт.

Експерт Центру політико-правових реформ зазначив, що є сподівання на те, що Вищий антикорупційний суд залишиться незалежним.

"Впливають на суд і політики, і бандити, і хто тільки не намагається впливати. Тому відстоювати свою незалежність буває дуже складно. Але ми сподіваємося, що колектив Вищого антикорупційного суду, відібраний спеціальним фільтром, вони будуть триматися пліч-о-пліч і не дадуть посягатися на свою незалежність. На це найбільше сподівання", наголосив Хавронюк.

Читайте також — Експертка про Антикорупційний суд: громадськість хоче бачити корупціонерів за ґратами уже завтра, але це неможливо

"Я знаю практично всіх суддів цього суду. Мені довелося проводити лекції, тренінги для них. Ми кілька днів спілкувалися. І в мене величезне враження склалося, що ці судді є доброчесними і будуть самі добиватися своєї незалежності. Тому шанси є". додав він.

Нагадаємо, 5 вересня розпочав роботу Вищий антикорупційний суд. 

Створення спеціалізованого антикорупційного суду передбачили ще у 2016 році. Проте лише в червні 2018 року Рада схвалила запуск роботи Антикорупційного суду. З серпня 2018 року до березня 2019 року тривав багатоетапний конкурс.

 

У квітні, на той час, президент України Петро Порошенко призначив 38 суддів Вищого антикорупційного суду. Очолила ВАСУ Олена Танасевич. Раніше вона була суддею Печенізького райсуду Харківської області.

 

До цього суду можуть потрапити близько 3600 справ, з яких лише 5% стосуються високопосадової корупції, яку розслідувало НАБУ. Щоб не "завалити" новостворений орган справами, очікуються зміни до законодавства. Зміни до законодавства, які мають врегулювати діяльність Вищого антикорупційного суду, парламентський комітет має затвердити до кінця цього тижня, а Верховна Рада розгляне на наступному.

 

   Микола Хавронюк. Фото Української Гельсинської спілки з прав людини

Як Вищий антикорупційний суд обирає справи до розгляду — пояснює Микола Хавронюк

Новини по темі