Мобільний додаток

Костюк про реінтеграцію Донбасу: це наші громадяни і ми хочемо, щоб в них було бажання повернутися в Україну

5.09.2019 р., 21:25

Заступник керівника Офісу президента України Юрій Костюк в ефірі виїзної студії Українського радіо розповів, як команда Володимира Зеленського планує реінтегрувати Донбас.

"Напрямки, власне, дуже прості. По-перше, буде в Маріуполі інвестиційний форум, де є мета залучити інвесторів до розбудови інфраструктури. Там зрозумілі проблеми цих територій. Там майже немає доріг або їх якість погана. Там є проблеми з водою, які потрібно вирішувати. З питною водою. Там є проблеми з підтримкою малого бізнесу. І повинна бути ця підтримка. Там взагалі є проблеми з роботою. Наприклад, в тій же Станиці Луганській, там зрозуміло, що багато не йдуть на ту сторону працювати. Це і медичне забезпечення і його рівень", — розповів він.

Юрій Костюк зазначає, що розв'язання цих проблем планують за рахунок інвесторів і за рахунок зростання власної економіки.

"І в цьому питанні є надія на нового прем'єр-міністра. І, звичайно, ухвалення відповідних законів, які будуть стимулювати ріст економіки. І, найголовніше, в розумінні того, що це має бути пріоритетом. Тому що це дуже важливо. Фактично там повинна бути, якщо можна сказати, певна вітрина. І ще одне із запитань  це те, що можна вирішити без великих коштів. Це, власне, певні бюрократичні історії, моменти з КПВВ і адміністративними послугами, які надзвичайно важливі людям з тих територій отримувати... Ми ж кажемо, що це наші громадяни. Ми хочемо, щоб в них було бажання повернутися в Україну”, — пояснив заступник керівника Офісу президента України.

За його словами, за підтримки західних партнерів вже відбуваються зміни в роботі КПВВ.

"Це стосується не тільки Луганської і Донецької областей. Це стосується і Херсонської, де КПВВ "Чонгар", Каланчак. Новий голова Херсонської обласної адміністрації обіцяв, здається, в листопаді відремонтовані КПВВ презентувати", — додав він.

Воєнний конфлікт на частині Донбасу розпочався у квітні 2014 року. Відтоді на території частини Луганської і Донецької областей проводиться антитерористична операція, а з травня 2018 року — операція Об'єднаних сил.

За даними ООН, в результаті збройного конфлікту на Сході України, з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12800 до 13 000 осіб. Серед загиблих, зокрема, понад 3300 мирних жителів та приблизно 4000 військовослужбовців української армії. Втрати з боку бойовиків, яких підтримує Росія, становили понад 5500 осіб. 

5–6 вересня в Харкові UA:Українське радіо мовить у виїзній студії на "Донбас Медіа Форумі".

Костюк про реінтеграцію Донбасу: це наші громадяни і ми хочемо, щоб в них було бажання повернутися в Україну

Новини по темі