Мобільний додаток

Тетяна Козаченко: доля закону про очищення влади буде визначена до 21 вересня

4.09.2019 р., 16:28

Голова Громадського люстраційного комітету Тетяна Козаченко заявляє, що доля закону про очищення влади буде визначена до 21 вересня. Про це вона сказала в ефірі Українського радіо.

Програма:
Ведучі:

"Думаю, так (вчора - ред.) у них не вистачило саме одного голосу, але це не означає, що вони цього голосу не знайдуть. Їм дуже потрібно знайти голос до 21 вересня цього року, тобто доля закону про очищення влади буде визначена до 21 вересня цього року, основна. Тому що саме цей день троє суддів Януковича (призначені Януковичем - ред.), в тому числі, голова Конституційного Суду Наталя Шаптала, а також судді Гультай і Запорожець, в них припиняються повноваження. У 2010 році саме за їхньої участі приймалося рішення на користь Януковича", — зауважила вона.

За словами Тетяни Козаченко, справді повномасштабної люстрації, на якій наполягало суспільство і люди, не відбулося. 

"Закон про люстрацію не схвалили в Україні, а схвалили закон про очищення влади, це маленький закон про люстрацію. Він зняв лише верхівку посадовців часів Януковича", — сказала вона.

Голова Громадського люстраційного комітету навела приклад: якщо брати прокуратуру то з 20 тисяч працівників під люстрацію потрапили 209. 

Тетяна Козаченко звертає увагу, що перше засідання КСУ щодо люстраційного закону було у квітні 2015 року.

"Тобто до літа 2015 року Конституційний суд зобов'язаний був за законом винести рішення. Замість одного року суд 5 років ігнорує винесення рішення. Якщо в них не набралося голосів, вони повинні зняти це питання. А вони тягнуть це питання і думають, коли буде політична кон'юнктура, відсутність уваги суспільства, відсутність ризиків, для того, щоб можна було скасувати цей закон", — додає вона. 

Закон про люстрацію набув чинності в жовтні 2014 року. У 2015 році народні депутати звернулися до Конституційного суду з проханням перевірити закон на відповідність Конституції. Документ, серед іншого, передбачає обмеження права для чиновників часів екс-президента Віктора Януковича обіймати посади в органах державної влади протягом 10 років.

Фото - facebook.com 

 Тетяна Козаченко: доля закону про очищення влади буде визначена до 21 вересня

Новини по темі